Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترمیم جاده های اروپا با هدف تسهیل حمل و نقل تجهیزات نظامی

ترمیم جاده های اروپا با هدف تسهیل حمل و نقل تجهیزات نظامی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا با بالاگرفتن تنش ها میان روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است سرمایه گذاری مهمی روی جاده های اروپایی بکند تا در صورت بروز جنگ انتقال تجهیزات نظامی میان کشورهای عضو در سریعترین فرصت انجام شود.

آگهی

با بالاگرفتن تنش ها میان کشورهای اروپایی و روسیه، اتحادیه اروپا قصد ترمیم و بهینه سازی جاده ها در این قاره را دارد تا تجهیزات نظامی را راحت تر بتوان جابجا کرد. 

۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا که اغلب عضوی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی هستند نگرانی های زیادی خصوصا پس از جنجال ها بر سر حمله به جاسوس پیشین روس در خاک بریتانیا دارند. ویلتا بولچ، کمیسر حمل و نقل اتحادیه اروپا می گوید: «می خواهیم مطمین شویم که سرمایه گذاری هایمان در اسرع وقت و بهترین حالت ممکن جواب بدهند. البته ما به هرترتیب در آماده سازی جاده ها از ناتو هم کمک خواهیم گرفت.»

در سالهای اخیر یکی از مهمترین مشکلات انتقال تانکها و نفربرها به پایگاههای مهم نظامی اروپایی عدم وجود جاده ها و پلهای مقاوم دربرخی از مناطق اروپا خصوصا در شرق این قاره بوده است. به همین دلیل وزرای خارجه کشورهای عضو قصد دارند برای این معضل به فکر چاره جویی باشند

در آخرین نشست رهبران کشورهای عضو ناتو یکی از محورهای اصلی معضلات ناشی از انتقال محموله های و تجهیزات سنگین نظامی در خاک اروپا بود. آماده نبودن جاده ها خصوصا در شرق این قاره و در همسایگی روسیه نگرانی ها زیادی را برای کشورهای عضو بوجود آورده است. ترمیم جاده ها به پول و هزینه زیادی نیاز دارد و اتحادیه اروپا به تنهایی از پس این هزینه ها برنخواهد آمد. 

در برخی از کشورها هم اعتراضاتی شده است مبنی بر اینکه اروپا آنطور که باید و شاید به مشکلات شهروندان از جمله در تعلیم و تربیت و کشاورزی و بیکاری توجه نمی کند و بودجه های دریافتی از اتحادیه اروپا برای این موضوعات بسیار کمتر از بودجه ای است که کمیسیون اروپایی به تقابل احتمالی نظامی با روسیه اختصاص داده است.

از زمان آغاز جنگ در شرق اوکراین، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی روسیه را به پیشبرد همزمان جنگ معمول و غیرمعمول و استفاده از حملات سایبری علیه کشورهای غربی متهم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشی از یک پل بزرگراهی شلوغ در فرانسه فرو ریخت

ایموجی‌های تازه اپل برای ناتوانان جسمی

سناتور جمهوری خواه: ایران برنده اصلی خاورمیانه است