«گانگنام استایل» در راه «پیونگ یانگ»؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«گانگنام استایل» در راه «پیونگ یانگ»؟
Copyright  Korea.net / Korean Culture and Information Service (Photographer name) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

برخی منابع خبری گزارش کرده اند که سئول در حال مذاکره برای فرستادن «سای» خواننده آهنگ معروف «گانگنام استایل» به کره شمالی است.

هفته آینده قرار است کنسرتی تاریخی با شرکت ۹ خواننده از کره جنوبی در پایتخت کره شمالی «پیونگ یانگ» برگزار شود. از ده سال گذشته تا به امروز چنین کنسرت‌هایی در کره شمالی برگزار نشده است.

به نظر می‌رسد تلاش‌هایی از این دست در جهت آماده‌سازی دو کره برای آغاز مذاکرات توافق در فروردین ماه امسال است. مقامات کره جنوبی در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کردند که قصد دارند «سای» خواننده آهنگ معروف «گانگنام استایل» را نیز در برنامه کنسرت‌ها بگنجانند اما با مقاومت پیونگ یانگ مواجه شده‌اند. مقامات پیونگ یانگ ظاهرا حرکات «سای» را مناسب جامعه کره شمالی نمی‌دانند.

یورونیوز فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

«سای» خواننده ۴۰ ساله اهل کره جنوبی در سال ۲۰۱۲ با آهنگ «گانگنام استایل» در سراسر جهان معروف شد. ویدیوی این آهنگ فقط سه میلیارد بار در یوتیوب دیده شده است. «گانگنام استایل» بر خلاف ظاهرش آهنگی انتقادی از شیوه زندگی قشر مرفه محله گانگنام در سئول است.

دو کره در طول ماه‌های گذشته به یکدیگر نزدیک‌تر شده‌اند. کره شمالی از فرصت به‌ دست آمده در بازی‌های المپیک زمستانی ماه فوریه پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار شد استفاده کرد و با فرستادن خواهر رهبر کیم جونگ اون به مراسم افتتاحیه، عملا ابتکار عمل را به دست گرفت.

بیشتر بخوانید:

پیش از این در اوایل ماه جاری هیأتی عالیرتبه متشکل از ۱۰ نفر از نمایندگان ویژۀ مون جائه این، رئیس جمهوری کرۀ جنوبی با کیم جونگ اون، رهبر کرۀ شمالی دیدار کرد. سفر هیأت عالیرتبۀ کرۀ جنوبی به پیونگ یانگ بخشی از تلاش مون جائه این، رئیس جمهوری این کشور برای یافتن راه حلی دیپلماتیک در قبال برنامۀ هسته‌ای کرۀ شمالی است.

روئیترز
آهنگ‌ساز معروف اهل کره جنوبی، یون سانگ به همراه خانم هیونگ سون ول، رییس هیئت مذاکره سئول در روستای پان‌مون جون در کره شمالی برای آغاز مذاکرات صلحروئیترز