Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟

بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تهران در جایگاه ۲۰۰ این رده‌بندی قرار دارد.

آگهی

موسسه تحقیقاتی مرسر با بررسی ۲۳۱ شهر، بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی در سال ۲۰۱۸ را انتخاب کرده است. وین، پایتخت اتریش برای نهمین سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی برگزیده شد.

مرسر بزرگترین شرکت مشاوره منابع انسانی در جهان است که مقر آن در شهر نیویورک قرار دارد. این شرکت بیش از۲۰ هزار کارمند دارد، در بیش از ۴۰ کشور مستقر است و در بیش از ۱۳۰ کشور جهان فعالیت می‌کند.

شرایط آب و هوایی، بهداشت و سهولت برقراری ارتباط از مهمترین معیارها برای انتخاب بدترین و بهترین شهرها بودند. منازعات سیاسی و اجتماعی، میزان جرم و جنایت، فساد و جنگ از دیگر عواملی بودند که در این رتبه‌بندی نقش داشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از وین، در میان ۱۰ شهر برگزیده، ۸ شهر در اروپا، یک شهر در آمریکای شمالی و دو شهر در اقیانوسیه واقع شده‌اند. سه شهر از کشور آلمان (مونیخ، دوسلدورف و فرانکفورت) و سه شهر از کشور سوئیس (زوریخ، ژنو و بازل) در این لیست قرار دارند. اوکلند (نیوزیلند)، ونکور (کانادا)، کپنهاگ (دانمارک) و سیدنی (استرالیا) از دیگر شهرهای برتر برای زندگی در سال ۲۰۱۸ هستند.

بغداد (عراق)، بانگی (جمهوری آفریقای مرکزی)، صنعاء (یمن)، پورتو پرنس (هائیتی)، خارطوم (سودان)، نجامنا (چاد)، دمشق (سوریه)، برازاویل (کنگو)، کینشاسا (جمهوری دموکراتیک کنگو)، کوناکری (جمهوری گینه) و نواکشوت (موریتانی) به ترتیب در لیست بدترین کشورهای جهان برای زندگی قرار دارند. از میان این شهرها ۷ شهر در آفریقا، ۲ شهر در آسیا و یک شهر در آمریکای مرکزی واقع شده است.

از میان شهرهای ایران تنها وضعیت شهر تهران بررسی شده است. پایتخت ایران در این رتبه‌بندی در پایین جدول و در میان ۲۳۱ شهر در مکان ۲۰۰ قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده شهر برتر جهان برای گردشگری در سال ۲۰۲۰ میلادی کدامند؟

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد

موج سرقت با اسید در سوئد؛ روشی که در دیگر نقاط اروپا هم افزایش می‌یابد