Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زن بریتانیایی مبارز در کنار نیروهای کُرد در عفرین کشته شد

زن بریتانیایی مبارز در کنار نیروهای کُرد در عفرین کشته شد
Copyright Handout
Copyright Handout
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شهادت آنا کامپل برای ما فقدان بزرگی است. چرا که او روحیه‌ای فرا مرزی و انقلابی داشت. در تمام اعمال این زن می‌توان به قدرت زنان پی‌برد».

آگهی

فرماندهان کرُد اعلام کردند یک زن بریتانیایی که در کنار نیروهای کُرد در شهر شمالی عفرین سوریه می‌جنگید، کشته شده است.

آنا کامپل ۲۶ ساله و اهل ساسکس شرقی بریتانیا بود. او در ماه اردیبهشت سال گذشته به عنوان داوطلب به واحد زنان یگان‌‌های مدافع خلق «ی‌پ‌گ» پیوسته بود. هدف این داوطلب جوان جنگ علیه نیروهای داعش بوده است. به نظر می‌رسد او ماه‌های اولیه را در برابر گروه موسوم به «دولت اسلامی» در استان دیرالزور سوریه جنگیده است.

فرماندهان این زن جوان می‌گویند با شروع حملات ترکیه در عفرین، آنا کامپل از فرماندهان‌اش خواسته بود که او را به عفرین بفرستند. یکی از اعضای یگان‌‌های مدافع خلق «ی‌پ‌گ» به روزنامه انگلیسی گاردین گفت: «فرماندهان ابتدا تقاضای او را رد کردند. اما وقتی با اصرار او مواجه شدند، تصمیم به اعزام وی گرفته شد. او حتی موهای بورش را سیاه رنگ کرد تا جلب توجه نکند».

او اولین زن بریتانیایی است که در کنار نیروهای یگان‌‌های مدافع خلق «ی‌پ‌گ» در سوریه کشته می‌شود. پیش از آنا کامپل، هفت تبعه بریتانیا در کنار نیروهای کرُد جان باخته‌ بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نسرین عبدالله سخنگوی رسمی یگان‌های مدافع زنان در بیانیه‌ای به روزنامه گاردین گفت:«شهادت آنا کامپل برای ما فقدان بزرگی است. چرا که او روحیه‌ای فرامرزی و انقلابی داشت. در تمام اعمال این زن می‌توان به قدرت زنان پی‌برد. من از جانب یگان‌های مدافع زنان «ی‌پ‌گ» به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم و قول می‌دهم تا راه ایشان ادامه پیدا خواهد کرد».

پدر این زن جوان به خبرگزاری بی‌بی‌سی گفت:«او می‌خواست دنیای بهتری بسازد و حاضر بود برای رسیدن به این هدف از هر چه دارد بگذرد. من به او اخطار داده بودم که با این کار، جانش را به خطر می‌اندازد. کاش بیشتر اصرار می‌کردم تا صرف نظر می‌کرد».

خانم کامپل ابتداء وارد اقلیم «روژاوا» می‌شود و دوره یک ماهه اجباری آموزش رزمی و آموزه‌های فمیسنیتی یگان‌های مدافع زنان را می‌گذراند. او سپس به یک بخش پیاده نظام که ترکیبی از مبارزان کُرد و بین‌المللی بود، پیوست.

خبر کشته شدن این زن جوان در حالی مخابره می‌شود که بحران سیاسی و جنگ داخلی سوریه هفته گذشته وارد هشتمین سال خود شد. هفت سال جنگ داخلی سوریه بیش از «۵۰۰ هزار کشته» بر جای گذاشته است. 

نیروهای نظامی ترکیه و متحدانش روز گذشته بعد از ورود به شهر عفرین در شمال سوریه مجسمه کاوه را از وسط میدان این شهر پایین کشیدند و پرچم ترکیه را بالا بردند.

بیشتر بخوانید:

هفت سال جنگ داخلی سوریه بیش از «۵۰۰ هزار کشته» برجای گذاشته است

نیروهای ترکیه در عفرین مجسمه کاوه را پایین کشیدند و پرچم ترکیه را برافراشتند

رژیم سوریه با حمایت از کردها در مقابل ترکیه چه اهدافی را دنبال می کند؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی های روزافزون از حضور جنگجویان خارجی حامی کردها در جبهه عفرین

نیروهای ترکیه در عفرین مجسمه کاوه را پایین کشیدند و پرچم ترکیه را برافراشتند

اردوغان: عفرین به کنترل کامل ما درآمده است