Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بی‌بی‌سی از ایران به شورای حقوق بشر سازمان ملل شکایت کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ژنو
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ژنو Copyright Eric Bridiers
Copyright Eric Bridiers
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیرکل بی بی سی در بیانیه‌ خود اعلام کرد که تلاش‌های این شبکه برای توجیه مقامات ایران به پایان آزار کارکنان بخش فارسی و خانواده‌هایشان بی نتیجه مانده است.

آگهی

شبکه خبری بی بی سی از رفتار ایران با کارکنان بخش فارسی این شبکه و خانواده‌هایشان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شکایت کرد.

بی بی سی، ایران را به آزار کارکنان بخش فارسی و خانواده‌هایشان در داخل کشور متهم می‌کند و از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا تهران را برای پایان این رفتار تحت فشار قرار دهد.

تونی هال، مدیرکل بی بی سی در بیانیه‌ خود اعلام کرد که تلاش‌های این شبکه برای توجیه مقامات ایران به پایان آزار کارکنان بخش فارسی و خانواده‌هایشان بی نتیجه مانده است.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که برخی از اعضای خانواده‌ کارکنان بخش فارسی «بازداشت» شده‌اند یا گذرنامه‌ آنان توقیف و از خروج آنها از کشور جلوگیری شده است.

بیشتر بخوانید:

همچنین در این بیانیه انتشار اخبار کذب علیه خبرنگارها و کارکنان بخش فارسی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی مقامات قضایی ایران کارکنان بخش فارسی بی بی سی را به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم کردند. سال گذشته میلادی نیز اموال برخی کارکنان بخش فارسی بی بی سی در ایران مسدود و تعدادی از آنها را «ممنوع المعامله» کرد.

مدیرکل بی بی سی در بیانیه خود «مجازات جمعی خبرنگاران بی بی سی فارسی» را محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست نسبت به این رفتار واکنش نشان دهد.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت آمریکا پس از ۴ سال به شورای حقوق بشر و چالش خوانش «غربی و شرقی» از حقوق جهانشمول

گزارش حقوق بشر آمریکا؛ نکوهش ایران و تشویق لیبریا

ممنوع المعامله شدن ده‌ها نفر از کارکنان بی بی سی در ایران