Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حاشیه‌های جالب مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۸

جیمی کیمل، کمدین و مجری مراسم اسکار ۲۰۱۸
جیمی کیمل، کمدین و مجری مراسم اسکار ۲۰۱۸ Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جیمی کیمل، مجری مراسم اسکار در ابتدای مونولوگ خود به حادثه اهدای اشتباه جایزه بهترین فیلم در مراسم اسکار سال قبل اشاره کرد. او قبلا در جایی گفته بود: «اگر فکر می کنید آخر اهدای جوایز پارسال را خراب کردیم، صبر کنید و ببینید چه نقشه ای برای امسال داریم»

آگهی

نودمین دوره اهدای جوایز آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک در لس آنجلس برگزار شد. در این مراسم مجریان و برندگان درباره حضور هنرپیشگان و هنرمندان رنگین‌پوست‌ در میان نامزدها، سیاست‌های دولت ترامپ درباره مهاجران رویاپرداز، کنترل اسلحه و سازمان ملی سلاح، زانو زدن بازیکنان فوتبال آمریکایی برای اعتراض به تبعیض نژادی، و مبارزه با آزار جنسی زنان در محیط کار صحبت کردند. همچنین اسکار امسال شاهد حضور یک بازیگر تراجنسیتی برای اهدای جوایز بر روی صحنه بود.

دانیلا وگا، ستاره فیلم «زنی شگفت انگیز» اولین تراجنسیتی است که در مراسم اسکار برای اهدای جایزه به روی صحنه رفته است.

کار سخت جیمی کیمل در مونولوگ آغازین اسکار ۲۰۱۸

جیمی کیمل مانند سال پیش مجری مراسم اسکار بود. پیش از نودمین دوره اسکار، رسانه‌های ایالات متحده وظیفه او برای اجرای مونولوگ ابتدایی را به‌دلیل اتفاقات مربوط به جنبش metoo# و رسوایی‌های تعداد زیادی از بازیگران، عوامل و مدیران هالیوود و شبکه‌های تلویزیونی و همچنین رویدادهای سیاسی روزانه در ایالات متحده بسیار سخت‌تر از قبل ارزیابی می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

اشتباه سال گذشته اسکار در اهدای جایزه بهترین فیلم

جیمی کیمل، مجری مراسم اسکار در ابتدای مونولوگ خود به حادثه اهدای اشتباه جایزه بهترین فیلم در مراسم اسکار سال قبل اشاره کرد. او قبلا در جایی گفته بود: «اگر فکر می کنید آخر اهدای جوایز پارسال را خراب کردیم، صبر کنید و ببینید چه نقشه ای برای امسال داریم»

استعفای هوپ هیکس مدیر ارتباطات کاخ سفید در اسکار مطرح شد

مجری برنامه در بخشی از اجرای خود با بازی از کلمه هوپ (به معنای امید) در نام هوپ هینکس، مدیر ارتباطات کاخ سفید گفت: «اگر در دو سال گذشته چیزی آموخته باشیم این است که واقعیت ناامید کننده است اما نامزدهای فیلم‌های مستند امشب نشان داد که در کنار تاریکی امید هم هست به‌جز در کاخ سفید زیرا هوپ (امید) روز پنجشنبه استعفا داد.»

جنبش metoo و آزار جنسی زنان در محیط کار در مراسم اسکار ۲۰۱۸

وی در ادامه درباره رسوایی آزار جنسی «هاروی واینستین» صحبت کرد و وی را لایق اخراج از آکادمی اسکار دانست.

کیمیل درباره این رسوایی‌ها در ابتدا خیلی جدی گفت: «ما نمی‌توانیم درباره این رفتارها اهمال کنیم. جهان ما را نظاره می‌کند. ما باید الگو باشیم» وی سپس به طنز تلخی اشاره کرد و ادامه داد: «اگر ما با موفق به متوقف کردن آزار جنسی در محل کار شویم، زنها تنها باید با آزار جنسی دائمی در مکان‌های دیگر کنار بیایند!»

A post shared by ABC News (@abcnews) on

این مجری کمدین تلویزیون آمریکا در بخش بعدی مونولوگ خود با ستایش از فیلم «بلک پنتر» که درباره سوپر قهرمانان آفریقایی است، گفت: «من بخاطر دارم که استودیوهای بزرگ به این موضوع که فیلم‌هایی با ستاره‌های سوپر قهرمان زنان یا اقلیت‌ها بتوانند موفق شوند، باور نداشتند و دلیلی که این زمان را به یاد دارم این است که همین سال گذشته هم این اتفاق افتاد.»

جایزه کوتاه‌ترین سخنرانی پذیرش جایزه در اسکار

در بخش پایانی جیمی کیمل درباره طولانی شدن سخنرانی پذیرش هدایا گفت که هر برنده‌ای که کوتاه‌ترین سخنرانی پذیرش اسکار را انجام دهند، به او یک «جت اسکی» جایزه می‌دهند.

مجری برنامه در ادامه گفت که در سخنرانی خود هر چه دوست دارید بگوئید: اگر می‌خواهید، درباره تیراندازی دبیرستان فلوریدا صحبت کنید و یا مردم را به شرکت در راهپیمایی جوانان برای کنترل فروش سلاح دعوت کنید. اما بهتر است که سخنرانی‌تان کوتاه شود تا جایزه ببرید. در نهایت این جت اسکی برای کوتاه‌ترین سخنرانی پذیرش جایزه به مارک بریج، بهترین طراح لباس مارک بریج رسید.

جت اسکی برای کوتاه‌ترین سخنرانی پذیرش جایزه اسکار ۲۰۱۸

بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار ۲۰۱۸ و همراه کردن تمام زنان نامزد اسکار

فرانسس مک‌دورمند که برای بازی در فیلم «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میسوری» اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول زن را از آن خود کرد، در سخنرانی پذیرش جایزه‌اش از تمامی زنان نامزد اسکار از جمله بازیگران، کارگردانان،نویسندگان، تدوین‌گران و خیلی ازعوامل دیگر خواست تا از جای خود بلند شوند. وی ازمریل استریپ درخواست کرد که ابتدا او برخیزد تا دیگر زنان هم با او همراه شوند. با برخواستن زنان در سالن خانم مک‌دورمند با شادی زیادی خندید. وی گفت: «همه ما پروژه‌های قابل ارائه‌ای داریم و نمی خواهیم که تنها در مهمانی‌ها با ما درباره این کارها صحبت کنید، بلکه همین امشب بخواهید که به دفتر شما بیائیم یا شما به دفتر ما بیايید و درباره پروژه‌ های کاری‌مان توضیح دهید.»

A post shared by ABC News (@abcnews) on

مهاجران و رویاپردازان در اسکار ۲۰۱۸

کمیل نانجیانی، کمدین پاکستانی-آمریکایی و لوپیتا نیونگو، بازیگر کنیایی-مکزیکی در اجرای بخش اعلام نامزدها و برندگان از طرح داکا و جوانانی که خانواده‌هایشان به صورت غیرقانونی وارد ایالات متحده شدند و بعنوان «رویاپردازان» شناخته می‌شوند دفاع کردند: «ما هم از رویا پردازان هستیم. رویا پایه و اساس هالیوود است و رویاپردازان پایه و اساس ایالات متحده. به همه آنها می‌گوییم که ما در کنارشما خواهیم ماند.»

گیرمو دل گارو کارگردان فیلم «شکل آب» نیز که برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد در سخنرانی پذیرش جایزه گفت : «من هم یک مهاجر هستم.»

A post shared by ABC News (@abcnews) on

خوراکی برای شرکت‌کنندگان و اهدای جایزه توسط ربات جنگ ستارگان در مراسم اسکار ۲۰۱۸

کمدین مجری این برنامه برای هنرپیشگان و شرکت کنندگان یک بسته خوراکی تهیه کرده بود تا بدلیل طولانی شدن مراسم گرسنه نمانند. وی در یادداشتی نوشته بود: «اینها را به من پرت نکنید.» او همچنین در توئیتر خود نوشت که عواید فروش این بسته‌ها به یک خیریه غذا اهدا خواهد شد.

در بخشی دیگر از مراسم سه ستاره جنگ ستارگان به همراه ربات خود «‌بی‌بی‌ای» برای معرفی برندگان یکی از رشته‌ها به روی صحنه آمدند و پیش از آن جیمی کیمل با کودکی که نقش ۹ سالگی خود او را بازی می‌کرد دیالوگ جالبی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانه مرلین مونرو در کالیفرنیا در زمره «بناهای غیرقابل تخریب» طبقه‌بندی شد

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد

خواننده ۶۱ ساله گانز ان روزز به تعرض جنسی در سال ۱۹۸۹ متهم شد