خیابان کارگر شمالی، «مصدق» می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خیابان کارگر شمالی،  «مصدق» می‌شود

شورای شهر تهران قصد دارد تا نام خیابان کارگر شمالی به «مصدق» تغییر دهد. به گزارش رسانه‌های ایران در روزهای اخیر کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران تغییر نام خیابان کارگر شمالی حد فاصل خیابان انقلاب تا بزرگراه حکیم به نام دکتر محمد مصدق، رهبر نهضت ملی شدن صنعت نفت را تصویب کرده است.

پیش از این در دی‌ماه، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرده بود که نام‌گذاری تونل در دست احداث آرش-اسفندیار به نام «محمد مصدق» در کمیته نامگذاری به تصویب رسیده است. این تونل از خیابان آرش شرقی آغاز و با گذر از بزرگراه مدرس و خیابان اسفندیار به اتوبان نیایش می‌رسد.

حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا علت انتخاب خیابان کارگر شمالی برای این نام‌گذاری را مطرح شدن گزینه‌های دیگر و عدم استقبال شهروندان و صاحبان نظران در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد و گفت: «چندی پیش با توجه به واکنش‌هایی که در فضای مجازی نسبت به نام گذاری تونل آرش-اسفندیار به نام مصدق صورت گرفت، بررسی خیابانی به نام مرحوم مصدق را در دستور کار قرار دادیم و سرانجام بر اساس پیشنهاداتی که در فضای مجازی و در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا توسط اعضا مطرح شد، در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که خیابان کارگر شمالی به نام مرحوم مصدق نام گذاری شود.»

آقای نظری روز شنبه ضمن اعلام خبر تصویب این تغییر نام در کمیسیون نام‌گذاری افزود که برای قطعی شدن این طرح باید هیات رئیسه آن‌را در دستور کار شورا قرار دهد.

روزنامه همشهری نوشته بود که پیشنهاد نام‌گذاری یک خیابان به نام «مصدق» از سوی سید محمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات مطرح شده بود و شورای شهر پنجم نیز آن را در دستور کار خود قرار داد.

بیشتر بخوانید:

در صورت تصویب این تغییر، قسمت شمالی خیابان کارگر به نام محمد مصدق نام‌گذاری خواهد شد و کلمه «جنوبی» نیز کارگر جنوبی حذف و تنها به نام «کارگر» باقی خواهد ماند.