یونیسف: درگیری‌های ماه گذشته در خاورمیانه و شمال آفریقا جان ۸۳ کودک را گرفت

کودکان آواره سوری
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش صندوق کودکان ملل متحد از اولین ماه سال جاری میلادی به عنوان ماهی «خونین» برای کودکان خاورمیانه و شمال آفریقا یاد شده است.

آگهی

صندوق کودکان ملل متحد می‌گوید در اولین ماه سال جاری میلادی دست‌کم ۸۳ کودک در مناقشات نظامی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا کشته شدند.

بنا به اعلام یونیسف علت مرگ این کودکان درگیری ها، حملات انتحاری و یا سرمازدگی حین فرار از مناطق جنگزده بوده است.

صندوق کودکان ملل متحد در بیانیه روز دوشنبه خود ضمن اشاره به تشدید خشونت ها در عراق، لیبی، سوریه، سرزمین‌های فلسطینی و یمن از پیامدهای «مخرب» این درگیری‌ها بر زندگی کودکان سخن گفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این گزارش شمار کودکانی که طی ماه ژانویه در سوریه کشته شدند ۵۹ نفر ذکر شده است. در اولین ماه سال جاری میلادی ۱۶ کودک نیز در حملاتی که در سراسر یمن به وقوع پیوست کشته شدند.

به گزارش یونیسف در مجموع شش کودک در ماه ژانویه در شهر بنغازی لیبی کشته شدند. این در حالی است که در این ماه ۱۶ پناهجوی سوری که چهار کودک نیز در میان آنها بودند، هنگام فرار از سوریه بر اثر سرما جان باختند.

در گزارش صندوق کودکان ملل متحد از اولین ماه سال جاری میلادی به عنوان ماهی «خونین» برای کودکان در خاورمیانه و شمال آفریقا یاد شده است. به گفته یونیسف مناقشات نظامی در خاورمیانه و شمال آفریقا اثری «ویرانگر» بر کودکان منطقه گذاشته است.   

بیشتر بخوانید:

یک کودک آواره سوری
یک کودک آواره سوریرویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صلیب سرخ: شمار مبتلایان به وبا در یمن از مرز یک میلیون نفر گذشت

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

وزیر خارجه بریتانیا: پیامی بدون ابهام به حوثی‌ها دادیم، آماده حملات بیشتر به یمن هستیم