ملاقات بلندترین مرد جهان با کوتاه‌ترین زن جهان در مصر

ملاقات بلندترین مرد جهان با کوتاه‌ترین زن جهان در مصر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صنعت گردشگری مصر از زمان انقلاب ۲۰۱۱ این کشور و ساقط شدن حسنی مبارک با افت شدید روبه رو شده است اما همچنان یکی از منابع حیاتی تامین ارز محسوب می‌شود.

آگهی

سلطان کوزن، بلندترین مرد جهان با جیوتی آمگه، کوتاه‌ترین زن دنیا  روز جمعه ۲۶ ژانویه در هرم بزرگ جیزه مصر با یکدیگر ملاقات کردند. این دیدار بخشی از برنامه دولت مصر برای  تبلیغ با هدف بهبود صنعت گردشگری در این کشور است.

این دو فرد توسط سازمان‌های گردشگری مصر به این مکان دعوت شده بودند. ملاقات بین این دو نفر که رکوردار گینس هستند برای نخستین بار اتفاق افتاده است. سلطان کوزن ۳۵ ساله کردتبار و اهل ترکیه است. قد آقای کوزن دو متر و ۵۱ سانتی‌متر است. طبق کتاب رکوردهای گینس، وی تنها فرد در یک دهه اخیر است که ارتفاعی بیش از دو متر و نیم دارد و جزو ۱۰ فرد قد بلند ثبت شده در تاریخ محسوب می‌شود.

آمگه با ۲۴ ساله هنرپیشه هندی و ستاره یکی از سریال‌های تلویزیونی آمریکایی است. قد او کمی بیشتر از ۶۲ سانتی‌متر است. 

کوتاه‌ترین زن دنیا درباره بازدیدش از این مکان می‌گوید: «در طول زندگی‌ام به بسیاری از مکان‌های مختلف رفته‌ام. بسیاری از کشورهای دنیا را دیده‌ام و یکی از رویاهایم دیدن مصر بود. من مصر را تنها در گوگل دیده بودم و یکی از رویاهایم دیدن اهرام این کشور بود. واقعا خوشحالم که در مقابل اهرام مصر ایستاده‌ام و در مقابل آن‌ عکس گرفتم. نمی‌توانم باور کنم.»

بلندترین مرد جهان هم درباره این اتفاق می‌گوید: «واقعا لذت بردم. من اهرام مصر و رود نیل را دیده بودم و آرزو دارم همه این فرصت را داشته باشند که مصر را ببینند و نیل و اهرام و چیزهایی را که من دیده‌ام ببینند. مصر جزو کشورهای فوق‌العاده جهان است. »

این برنامه‌ در راستای برنامه‌هایی است که دولت مصر از سال پیش تدارک دیده بود و پای برخی بازیگران هالیوود مانند ویل اسمیت و کورتنی کارداشیان را به مانند لیونل مسی ستاره فوتبال آرژانتین به این مکان باز کرد.

گردشگری مصر از زمان انقلاب ۲۰۱۱ این کشور و ساقط شدن حسنی مبارک با افت شدید روبرو شده است اما همچنان یکی از منابع حیاتی ارز خارجی محسوب می‌شود. تعداد گردشگرانی که سال ۲۰۱۰ از مصر بازدید کردند ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود اما در سال ۲۰۱۱ حدود پنج میلیون افت پیدا کرد و به رقم ۹ میلیون ۸۰۰ هزار نفر رسید.

اتفاق‌های دیگر در این کشور از جمله بمب‌گذاری در هواپیمای ایرباس با ۲۲۴ سرنشین در اکتبر ۲۰۱۵ که از شرم‌الشیخ به مقصد سن‌ پترزبورگ در حال پرواز بود، باز هم گردشگری این کشور را تحت تاثیر خود قرار داد. گروه داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قدبلندترین مردم جهان آب رفته‌اند؟

صنعت گردشگری مصر در معرض خطر جدی قرار گرفته است

نگرانی سرمایه گذاران از وضعیت اقتصادی مصر