عضو حزب اسلام ستیز «آلترناتیو برای آلمان» مسلمان شد

عضو حزب اسلام ستیز «آلترناتیو برای آلمان» مسلمان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب «آلترناتیو برای آلمان» در برنامه خود ضمن هشدار نسبت به «خطر اسلامگرایی» در آلمان خواستار کنترل بیشتر مرزهای این کشور شده است.

آگهی

حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» روز سه شنبه ضمن تائید گرویدن یکی از اعضای خود به دین اسلام از کناره گیری او از کمیته اجرایی حزب خبر داد.

به گفته دانیل فریسه، سخنگوی حزب «آلترناتیو برای آلمان» آرتور واگنر، یکی از اعضای سرشناس این حزب در ایالت براندنبورگ از روز ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) از کمیته اجرایی این حزب استعفاء داده است. وی علت کناره گیری آرتور واگنر را «دلایل شخصی» اعلام کرد.

دانیل فریسه افزود که حزب متبوعش مشکلی با کناره گیری آرتور واگنر ندارد. او در عین حال تاکید کرد که برنامه این حزب افراطگرا علاوه بر مسیحیان و همجنسگرایان تامین کننده منافع مسلمانان نیز هست.

آرتور واگنر که اصلتی روسی دارد از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون از نمایندگان ارشد حزب «آلترناتیو برای آلمان» در ایالت براندنبورگ محسوب می شد. وی عضو کمیته ایالتی حزب برای رسیدگی به مسائل کلیساها و اجتماعات مذهبی بود.

او پیش از عضویت در حزب اسلام ستیز «آلترناتیو برای آلمان» به فعالیت در حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مشغول بود. آرتور واگنر تاکنون شخصا واکنشی به گزارشهای منتشر شده در مورد گرویدن او به اسلام نشان نداده است.

حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در جریان انتخابات سراسری ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ (شهریور ماه) ضمن کسب آرای قابل توجه به سومین حزب بزرگ در بوندستاگ (پارلمان آلمان) تبدیل شد. این در حالی است که راست افراطی آلمان از زمان جنگ جهانی دوم موفق به راهیابی به پارلمان فدرال نشده بود.

حزب «آلترناتیو برای آلمان» در برنامه خود ضمن هشدار نسبت به «خطر اسلامگرایی» خواستار کنترل بیشتر مرزهای آلمان شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا؛ ماجرای نامه‌های موسوم به «روز تنبیه یک مسلمان»

اولین جلسه پارلمان آلمان با حضور راستهای افراطی هفت دهه پس از جنگ دوم جهانی

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد