محبوب ترین مکانهای میراث فرهنگی یونسکو در ویکی پدیا

محبوب ترین مکانهای میراث فرهنگی یونسکو در ویکی پدیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سال ۲۰۱۸ سال بزرگداشت میراث فرهنگی در اروپاست. به همین مناسبت «یورواستات» فهرستی از ۲۰ مکان موجود در لیست میراث فرهنگی یونسکو را منتشر کرده که در وبگاه ویکی پدیا بیشترین تعداد بازدید را داشته اند

آگهی

وبسایت «یورواستات» لیستی از ۲۰ مکان تاریخی را منتشر کرده که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو هستند و مقالات مربوط به آنها بیشترین تعداد بازدید را در ویکی پدیا داشته اند

طبق نتایج این آمار، ساحل رودخانه سن در پاریس (با تقریبا هفت میلیون دیدار) و مرکز تاریخی شهر رم (با تقریباً شش میلیون دیدار) محبوب ترین مکان های میراث جهانی یونسکو در وبگاه ویکیپیدیا هستند که مردم در این وبگاه به سراغ کسب اطلاعات در باره شان هستند.

طبق آمار یورواستات نیمی از محبوب ترین مکانها در وبگاه ویکیپیدیا، در اتحادیه اروپا قرار دارد.

این آمار آزمایشی نتایج پروژه ای است که منبع داده ها در آن، رفتار افراد روی شبکه جهانی و به طور خاص استفاده از ویکیپیدیااست.

برای هر کدام از این مکان ها دست کم یک یا تعداد بیشتری مقاله (در ۳۱ زبان ویکیپیدیا) وجود داشته و تعداد مراجعه به این صفحات، معیار محبوبیت این مکان ها فرض شده است.

سال ۲۰۱۸ سال  بزرگداشت میراث فرهنگی در اروپاست با این هدف که آگاهی عمومی از اهمیت اجتماعی و اقتصادی میراث فرهنگی افزون شود. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با ۷ مکان فرهنگی و طبیعی بریتانیا که نامزد میراث جهانی یونسکو هستند آشنا شوید

از ناهمواری گنبد تا کاشی‌های بدرنگِ ناتراز؛ مسجد شاه اصفهان از مرمت آسیب دید

مسجد کبود ایروان؛ یادگار هنر ایرانی در ارمنستان