عبارت «ضد اسرائیلی» منجر به جمع آوری مجله کودکان در فرانسه شد

عبارت «ضد اسرائیلی» منجر به جمع آوری مجله کودکان در فرانسه شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلیزا بن نون، سفیر اسرائیل در فرانسه مجله «یوپی» را به تدریس «دروغ» به کودکان متهم کرد. به گفته وی عبارت منتشر شده در مجله «یوپی» تنها به «ضدیت با صهیونیسم» می انجامد.

آگهی

جنجال بر سر جمله ای در مورد اسرائیل در یک مجله ویژه کودکان در فرانسه منجر به جمع آوری آن از دکه های روزنامه فروشی شد.

در شماره ماه ژانویه مجله فرانسوی «یوپی» نوشته شده است که از نظر برخی دولتها اسرائیل «یک کشور واقعی» نیست. این عبارت واکنش فرانسیس کالیفا، رئیس شورای نمایندگی نهادهای یهودی فرانسه را برانگیخت. وی از موسسه انتشاراتی مجله «یوپی» خواسته بود شماره ماه ژانویه مجله را جمع آوری کند.

آلیزا بن نون، سفیر اسرائیل در فرانسه نیز مجله «یوپی» را به تدریس «دروغ» به کودکان متهم کرد. به گفته وی عبارت منتشر شده در مجله «یوپی» تنها به «ضدیت با صهیونیسم» می انجامد. سفیر اسرائیل در فرانسه در ادامه تاکید کرده است که ضدیت با صهیونیسم از یهودی ستیزی تفکیک پذیر نیست.

مجله «یوپی» برای کودکان پنج تا ۱۰ ساله منتشر می شود. موسسه انتشاراتی «بایار» که این مجله را منتشر می کند ضمن پذیرش ارتکاب «اشتباه» در شماره ماه ژانویه این مجله تاکید کرده است که هدف از عبارت منتشرشده «به هیچ وجه» زیر سوال بردن کشور اسرائیل نبوده است.

فرانسیس کالیفا در واکنش به تصمیم موسسه «بایار» برای جمع آوری آخرین نسخه مجله «یوپی» خواستار انتشار مقاله ای در شماره آینده این مجله در مورد پیدایش اسرائیل و دلایل تشکیل این کشور شد.

اسرائیل هر چند از زمان پیدایش آن در سال ۱۹۴۸ میلادی به عضویت سازمان ملل متحد درآمد اما موجودیت آن همچنان از سوی حدود ۲۰ کشور جهان که جمعیت اکثر آنها مسلمان هستند به رسمیت شناخته نشده است. از جمله کشورهایی که اسرائیل را به رسمیت نشناخته اند می توان به الجزایر، سوریه، عربستان سعودی و کره شمالی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

عدم صدور ویزای عربستان برای شطرنج‌بازان اسرائیلی

خواننده نیوزیلندی کنسرت خود در اسرائیل را لغو کرد

روند صلح فلسطینیان با اسرائیل پس از رای مجمع عمومی به کدام سو می رود؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواننده نیوزیلندی کنسرت خود در اسرائیل را لغو کرد

پس از گواتمالا چه کشورهایی ممکن است سفارت خود را به بیت المقدس منتقل کنند؟

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان