Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشروی نیروهای دولتی سوریه در نزدیکی مرز با اسرائیل

نیروهای دولتی سوریه و حزب الله لبنان
نیروهای دولتی سوریه و حزب الله لبنان Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیشروی نیروهای دولتی سوریه در نزدکی مرز با اسرائیل و لبنان در حالی صورت می گیرد که تل آویو طی ماههای اخیر بارها از گسترش نفوذ ایران در نزدیکی مرز خود ابراز نگرانی کرده است.

آگهی

نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی شبه نظامیان مورد حمایت ایران از شرق و جنوب موفق به پیشروی در منطقه غوطه غربی در نزدیکی مرز با اسرائیل و لبنان شدند.

پیشروی ارتش سوریه و شبه نظامیان شیعه در این منطقه که تحت کنترل مخالفان مسلح بشار اسد قرار دارد به دنبال بمباران های هوایی و گلوله باران سنگین صورت گرفت.

منطقه تحت محاصره بیت جن آخرین منطقه تحت کنترل شورشیان سوری در نزدیکی مرز با اسرائیل و لبنان است. نیروهای دولتی سوریه از بیش از دو ماه پیش عملیات خود برای بازپس گیری این بخش از غوطه غربی را آغاز کرده اند.

بنا به اعلام ارتش سوریه نیروی نظامی وفادار به بشار اسد با محاصره روستای مغرالمیر در نزدیکی بین جن در حال پیشروی در این منطقه هستند. این منطقه تحت محاصره نیروهای دولتی آخرین بخش تحت کنترل مخالفان مسلح رژیم سوریه در جنوب غربی دمشق است.

منابع اطلاعاتی غربی گزارشهای مربوط به ایفای نقش شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران از جمله حزب الله را در این عملیات تائید کرده اند.

پیشروی نیروهای دولتی سوریه در نزدکی مرز با اسرائیل و لبنان در حالی صورت می گیرد که تل آویو طی ماههای اخیر بارها از گسترش نفوذ ایران در نزدیکی مرز خود ابراز نگرانی کرده است. نیروهای اسرائیلی در همین راستا طی هفته های اخیر بر شدت حملات هوایی خود علیه مواضع گروههای شبه نظامی شیعه افزوده اند.

مقامات اسرائیلی پیش از این تهدید کرده بودند که برپایی پایگاه نظامی از سوی ایران در سوریه منجر به «دخالت نظامی» تل آویو خواهد شد.

اسرائیل طی ماههای اخیر اقدام به رایزنی با قدرتهای جهانی از جمله روسیه بر سر جلوگیری از گسترش نفوذ نظامی ایران در سوریه کرده بود.

جنوب غربی سوریه بخشی از منطقه «عاری از تنش» است که ماه ژوئیه گذشته (تیر ماه) مورد موافقت واشنگتن و مسکو قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: 

پیام نتانیاهو به اسد: ایران در سوریه پایگاه داشته باشد دخالت نظامی می کنیم

سعد حریری از بازدید فرمانده عصائب‌ اهل حق از مرز لبنان و اسرائیل انتقاد کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزنامه الدیار لبنان به اتهام «توهین به عربستان» تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

گروه‌های مخالف سوری شرکت در گفتگوهای صلح سوچی را رد کردند

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند