دولت بریتانیا هزینه ۵۰۰ میلیون پوندی تعویض پاسپورت را تکذیب کرد

 UK passport
UK passport
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا، خبر هزینه ۵۰۰ میلیون پوندی تعویض پاسپورت را جعلی خواند و آن را تکذیب کرد.

آگهی

رابی گیب، مدیر ارتباطات ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی را مبنی بر این که تغییر پاسپورت بریتانیایی پس از برکسیت ۵۰۰ میلیون پوند هزینه در بر خواهد داشت، «خبر جعلی» خواند و گفت «دروغ‌های عمدی درباره سیاست‌های دولت، دموکراسی کشور ما را به خطر می‌اندازد.»

جیمز کان، کارآفرین بریتانیایی در شبکه توییتر خود مدعی شده بود که تغییر پاسپورت بریتانیایی پس از برکسیت حدود نیم میلیارد پوند هزینه خواهد داشت و این مساله را برای کشوری که کودکانش در خیابان می‌خوابند، نادرست خوانده بود.

پس از آنکه این خبر از سوی مقامات دولتی تکذیب شد، او در پست دیگری از اینکه این خبر جعلی بوده ابراز خشنودی کرد و افزود که همچنان برای اوی و جامعه حل مشکلاتی چون کودکان تهیدست و افراد بی‌خانمان اولویت دارد.

استفاده از گذرنامه‌های جدید، پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه یعنی از ۲۹ مارس ۲۰۱۹ میلادی آغاز می‌شود. رنگ این پاسپورت از زرشکی به آبی تغییر کرده و عبارت «اتحادیه اروپا» از روی جلد آن حذف خواهد شد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز جمعه با تایید بازگشت بریتانیا به اسناد مسافرتی قبل از الحاق به اتحادیه اروپا، این اقدام را نماد «استقلال و حاکمیت» بریتانیا و منعکس کنندۀ «شهروندی یک ملت پرافتخار و بزرگ» توصیف کرد. با این وجود برخی مقامات اتحادیه اروپا معتقدند تغییر در گذرنامه‌ها به نفع مردم این کشور نیست و منجر به تاخیر در انجام سفرها و کاغذبازی بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا: پاسپورت آبی بریتانیا نشانۀ «حاکمیت ملی» نیست

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با چند هزار دلار می‌توانید پاسپورت ترکیه داشته باشید؟

مرز بین دوایرلند مانع بزرگ مذکرات برکسیت