Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

۶۳ سال زندان برای حمیدرضا بقایی

Wikipedia
Wikipedia
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمیدرضا بقایی امروز در کانال تلگرامی خود مدعی شد که از سوی دادگاه برای او حکم حبس ۶۳ ساله صادر شده است.

آگهی

حمیدرضا بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران، امروز ۲۹ آذرماه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که ‌دادگاه برای او حکم حبس ۶۳ ساله صادر کرده است.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران روز گذشته از صدور حکم دادگاه و ابلاغ آن به وی خبر داد. حکم صادره غیرقطعی است و ظرف ۲۰ روز قابل اعتراض است.

حميد بقايی روز ۱۸ تیر ۱۳۹۶ تير به دستور بازپرس بازداشت شد. وی پس از اعتصاب غذا و انتقال به بیمارستان بقیه‌الله، روز چهارشنبه ۴ مردادماه با تامین وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی تعیین شده از سوی دستگاه قضایی، آزاد شد.

جلسه رسیدگی به پرونده آقای بقایی، معاون اجرایی دولت دهم در تاریخ ۲۵ و ۳۰ مهر ماه در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت برگزار شد. اتهامات وی شامل تصرف غيرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی بود.

این حکم هم‌زمان با پایان یافتن فرصت ۴۸ ساعته محمود احمدی‌نژاد برای افشاگری علیه صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به آقای بقایی ابلاغ شد.

بیشتر بخوانید:

حمید بقایی پس از آزادی از زندان قوه قضائیه را دروغگو خواند

بست‌نشینی سه نفر از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در شاه عبدالعظیم

سرنوشت ضرب‌الاجل محمود احمدی‌نژاد

روز یکشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) محمود احمدی نژاد با انتشار ویدئویی در وبسایت «دولت بهار»، به صادق آملی لاریجانی برای اثبات ادعاهای مطرح شده علیه وی و اطرافیانش ۴۸ ساعت مهلت داده بود.

دیروز با پایان یافتن فرصت ۴۸ ساعته، آقای احمدی‌نژاد در یک ویدیوی ضبط شده خطاب به آقای لاریجانی چنین گفت: «ایشان در دوره مدیریت خود در عمل نشان داده است که به قانون اساسی و آیین دادرسی و امور قضایی آشنایی نداشته و آنها را زیرپا می‌گذارد. [وی] تقریبا دستگاه نیم‌بند قضایی را هم متلاشی کرده و از اعتبار انداخته است. مهمتر اینکه مردم ایشان را نمی‌خواهند و ناراضی‌اند و این وضع را مضر به حال کشور و انقلاب و نظام می‌دانند.»

او در ادامه افزود: «اکنون ایشان به دلیل عدم صیانت نفس، نقض مکرر قانون اساسی و قوانین عادی و بروز نشانه‌های از عدم صلاحیت، فاقد مشروعیت بوده و ادامه کار ایشان ناقض حقوق رهبری و جمهوری اسلامی و مردم به عنوان صاحبان اصلی کشور و انقلاب بوده و از این جهت غاصب شناخته می‌شود. ایشان هر کاری انجام دهد خلاف بوده و ضامن خواهد بود.»

در انتهای پیام آقای احمدی‌نژاد از آقای لاریجانی خواسته بود که از مسئولیت خود استعفا کرده و از اعمال خود توبه کند و با این کار خدمت بزرگی به انقلاب، مردم، رهبری و خودش بنماید.

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در پی انتشار این پیام ویدئویی محمود احمدی نژاد، روز دوشنبه اعلام کرد که طی یکی دو روز آینده به آقای احمدی‌نژاد پاسخ خواهد داد. به نظر می‌رسد که ابلاغ این حکم در راستای پاسخگویی آقای منتظری به اعمال آقای احمدی‌نژاد و اطرافیانش صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: 

قوه قضائیه به ضرب الاجل احمدی‌نژاد پاسخ می‌دهد

سخنگوی قوه قضائیه: از طایفه احمدی‌نژاد هر کس خلاف قانون انجام دهد، تعقیب می‌شود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های گسترده به انتشار تصاویر حمید بقایی پس از اعتصاب غذا

حمیدرضا بقایی از بیمارستان به زندان بازگردانده می شود

بست‌نشینی نوروزی احمدی‌نژاد در امامزاده صالح