Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تایید دوپینگ کریس فروم در رقابت های دوچرخه سواری تور اسپانیا

تایید دوپینگ کریس فروم در رقابت های دوچرخه سواری تور اسپانیا
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروم با مجازات هایی چون پس گرفته شدن عنوان قهرمانی در تور دوچرخه سواری اسپانیا و خطر محرومیت دوساله روبرو است.

آگهی

نتیجه آزمایش دوپینگ کریستوفر فروم، رکابزن بریتانیایی تیم اسکای در رقابت های توردوچرخه سواری اسپانیا، ووئلتا مثبت اعلام شد. کریس فروم که چهار قهرمانی در مسابقات «تور دو فرانس » را در کارنامه دارد سپتامبر سال جاری برای نخستین بار پیروزی در ووئلتا را نیز به کلکیسیون افتخارات خود افزود.

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری ضمن تایید این خبر تصریح کرد به دلیل ماهیت درمانی ماده استفاده شده توسط این دوچرخه سوار ۳۲ ساله در حال حاضر «محرومیت موقت اجباری» برای وی درنظر گرفته نشده است.

در بیانیه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری آمده است: «نمونه اولیه آزمایش کریس فروم که هفتم سپتامبر ۲۰۱۷ در جریان تور دوچرخه سواری اسپانیا گرفته شده بود از غلظت غیر معمول «سالبوتامول»، داروی درمان آسم و ناراحتی های ریوی حکایت داشت که روز بیستم سپتامبر به اطلاع وی رسید.» ای بیاینه می افزاید: « بررسی نمونه دوم آزمایش دوپینگ دوچرخه سوار تیم اسکای نیز نتیجه آزمایش بر روی نمونه نخست را مورد تایید قرار می دهد.»

این در حالیست که به گفته رکابزن بریتانیایی، وی به توصیه پزشک خود اقدام به افزایش دوز داروی مصرفی کرده است. کریس فروم اعلام کرده در جریان ووئلتا ناراحتی آسم او تشدید شده و به دستور پزشک میزان بیشتری از داروی سالبوتامول را مصرف کرده است. وی در عین تاکید کرده که احتیاط زیادی به خرج داده تا از میزان مجاز استفاده از این دارو تجاوز نکند.

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری روند رسیدگی به این تخلف را آغاز کرده که بر اساس قوانین آژانس مبارزه با دوپینگ می تواند فروم را با مجازات هایی چون پس گرفته شدن عنوان قهرمانی در تور دوچرخه سواری اسپانیا و خطر محرومیت دوساله روبرو کند.

گفتنی است که سازمان برگزار کننده مسابقات تور دوچرخه سواری اسپانیا تا این لحظه با اتخاذ رویکردی احتیاط آمیز از هر گونه واکنش و اظهار نظر خود داری کرده است.

کریس فروم در سال جاری پس از فتح رقابت های تور دو فرانس برای چهارمین بار و سومین سال متوالی، دومین رویداد بزرگ بین المللی این رشته در اسپانیا را نیز به نام خود ثبت کرد که تا نخستین رکابزنی لقب بگیرد که از سال ۱۹۷۸ تاکنون دو تورنمنت بزرگ فصل را فتح کرده است.

رکابزن سرشناس تیم اسکای پیشتر اعلام کرده بود که سال ۲۰۱۸ در رقابتهای تور ایتالیا، جیرو شرکت می کند. این تنها تورنمنت بزرگ دوچرخه سواری است که فروم تاکنون موفق به فتح آن نشده است. فتح تورنمنت های «تور دو فرانس» و «جیرو» ایتالیا در صورت مواجه نشدن با محرومیت، بزرگترین هدف رکابزن بریتانیایی در فصل جدید است که از سال ۱۹۹۸ هیچ دوچرخه سواری موفق به انجام آن نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوچرخه سواری؛ کریس فروم در یک قدمی فتح تور ایتالیا

پایان خوش تور دوفرانس برای کریس فروم و اسکای

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد