Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا: به دلیل نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند

دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا: به دلیل نام «محمد»، از اتوبوس پیاده‌ام کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مرد ایرانی می گوید به دلیل نامش که «محمد» است از یک اتوبوس بین شهری در آمریکا اخراج شده است.

محمد رضا سرداری که دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه تگزاس است در صفحه فیسبوک خود در مورد حادثه ای که روز ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) در مسیر بین آرلینگنون به کانزاس سیتی در ایالت میسوری برای وی رخ داده اطلاع رسانی کرده است.

به گفته این دانشجوی رشته برنامه ریزی شهری راننده اتوبوس شرکت «گریهاند» نیمه شب و در میانه مسیر او را بیدار کرده و از او خواسته است بلیت خود را به وی نشان دهد.

این دانشجوی ایرانی در صفحه فیسبوک خود نوشته است که راننده اتوبوس با مشاهده نام «محمد» بر روی بلیت الکترونیکی (صفحه تلفن هوشمند) آن را نپذیرفته و از او خواسته است به دلیل به همراه نداشتن نسخه چاپ شده بلیت از اتوبوس پیاده شود.

محمد رضا سرداری در ادامه افزوده که او پس از جستجو نسخه چاپ شده بلیت را ارائه کرده اما راننده اتوبوس همچنان از پذیرش بلیت او خودداری کرده است. در مقابل درخواست راننده اتوبوس برای ترک اتوبوس توسط محمد رضا سرداری، این دانشجوی ایرانی جویای دلیل آن شده است اما به گفته وی راننده اتوبوس در پاسخ به او اظهار داشته است: «نمی خواهم با شما صحبت کنم.»

راننده شرکت «گریهاند» در نهایت با پلیس تماس گرفته است. محمد رضا سرداری می گوید در حالی که منتظر حضور افسر پلیس بوده است دیگر مسافران با او برخورد نامناسبی داشته اند. در نهایت با حضور یک افسر پلیس محمد رضا سرداری ساعت ۳:۴۰ صبح به وقت محلی مجبور به ترک اتوبوس شده است.

او ویدئوی کوتاهی از این حادثه نیز در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است. این دانشجوی ایرانی برای شرکت در یک گردهمایی علمی عازم کانزاس سیتی شده بود.

شرکت «گریهاند» در واکنش به این حادثه آن را «غیر قابل پذیرش» ارزیابی کرده و از آغاز تحقیق در مورد آن خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشجوی ایرانی دیپورت شده از آمریکا «خواستار انتقام قاسم سلیمانی بود»

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟

نقش دونالد ترامپ در ترویج خصومت در فرهنگ سیاسی آمریکا