بمب‌گذاری انتحاری در مسجدی در نیجریه؛ دست‌کم ۵۰ تن کشته شدند

بمب‌گذاری انتحاری در مسجدی در نیجریه؛ دست‌کم ۵۰ تن کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بمب‌گذاری انتحاری در مسجدی در شهر موبی نیجریه دست‌کم ۵۰ کشته بر جای گذاشت. از تعداد زخمی شدگان این حادثه مرگبار هنوز اطلاعی در دست نیست.

این حادثه در ساعات اولیه صبح سه شنبه در حالی روی داد که نمازگذاران برای برپایی نماز صبح در این مسجد حضور داشتند.

بر اساس گزارش شبکه خبری الجزیره به نقل از پلیس نیجریه، یک بمبگذار نوجوان عامل این حادثه مرگبار بوده است.

در حالی که سوءظن ها بلافاصله به سمت گروه افراطی بوکوحرام است، هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله به مسجد شهر موبی در ایالت اداماوا در شرق نیجریه را بر عهده نگرفته است.

فرماندار ایالت اداماوا در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حادثه آنرا تلاشی برای از بین بردن صلح در این منطقه و سایز نقاط نیجریه دانست.

محمود عمر جبریل بیندو افزود: «انفجار این بمب عقب نشینی ای جدی در راه ایجاد صلح در موبی پس از ویرانی های حاصل از فعالیت بوکوحرام در این شهر است.»

وی همچنین از آغاز تحقیقات دستگاه های امنیتی کشور درباره این بمبگذاری خبر داد و گفت: «ما برای اطمینان از عدم تکرار این نوع حوادث در کشور از سازمان های امنیتی برای تحقیق درباره این حادثه دعوت کرده ایم.»

مرکز فعالیت بوکوحرام در ایالت بورنو در شمال نیجریه است اما این گروه تاکنون عملیاتهای تروریستی بسیاری را در شهرهای مختلف نیجریه رهبری کرده است. بوکوحرام بشکل فزاینده ای از پسران و دختران نوجوانی که پیش از این توسط این گروه ربوده شده اند، برای عملیاتهای انتخاری خود استفاده می کند.

یونیسف: استفاده از #کودکان در بمبگذاری های #انتحاری نیجریه چهار#برابر شده است https://t.co/HlaLirpJ8bpic.twitter.com/Hc0TubvZqf

— euronews فارسی (@euronews_pe) August 23, 2017

پلیس نیجریه می گوید که نوجوان بمب‌گذار مسجد موبی، در حالیکه در صف نمازگذاران ایستاده بود، کمربند انتحاری خود را منفجر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کودک نیجریه‌ای زیر آوار گرفتار شدند

نیجریه؛ درگیری معترضان شیعه با ارتش چند کشته برجا گذاشت

بوکوحرام مردم روستایی در نیجریه را زنده در آتش سوزاند