Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار سه ارگان سازمان ملل درباره بزرگترین فاجعه انسانی در یمن

هشدار سه ارگان سازمان ملل درباره بزرگترین فاجعه انسانی در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مسئولان ارشد سه ارگان زیرمجموعه سازمان ملل روز پنجشنبه هشدار دادند که در صورت بسته ماندن بنادر یمن هزاران نفر از ساکنان این کشور با خطر مرگ روبرو خواهند بود.

مدیران سازمان برنامه جهانی غذا، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در بیانیه‌ای مشترک خواهان دسترسی مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه شدند. در این بیانیه آمده است: «همگی دوباره از نیروهای ائتلاف می‌خواهیم تا مانع ورود کمک‌های اولیه به یمن نشوند. یمن امروز فاجعه‌آمیزترین بحران انسانی را از سر می گذراند.» این بیانیه همچنین درباره ضرورت کمک‌رسانی به مردم یمن می‌افزاید:‌ «کمک‌های انسانی شامل واکسن، دارو و غذاست. این کمکها برای مبارزه با بیماری و قحطی حیاتی هستند.»

بخش دیگری از این بیانیه نیز به شمار نیازمندان کمک‌های فوری اختصاص داده شده است. بیش از ۲۰ میلیون نفر به کمک‌های فوری نیازمندند. از این میان ۱۱ میلیون کودک هستند.

روز دوشنبۀ هفته جاری عربستان سعودی اعلام کرد که اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه را به بنادر یمن خواهد داد. با این حال مقامهای سعودی تاکید کردند که برای اینکار نیازمند گفتگو با اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل در بحران یمن درباره تحولات بندر الحدیده هستند.

بیشتر بخوانید:
یمن در آستانه بزرگترین قحطی دهه‌های اخیر

عربستان سعودی می‌گوید که شورشیان حوثی از طریق بندر الحدیده به سلاح دسترسی پیدا می‌کنند. عربستان از بازرسان سازمان ملل برای بازرسی محموله‌های وارداتی به این بندر تضمین می‌خواهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن در آستانه بزرگترین قحطی دهه‌های اخیر