Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رویکرد سرسختانه فرانسه در قبال برنامه موشکی ایران

رویکرد سرسختانه فرانسه در قبال برنامه موشکی ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت امور خارجه فرانسه نسبت به برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد.

اگنس روماتت اسپاین، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز چهارشنب در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «فرانسه نگرانی هایی نسبت به ادامه برنامه موشکی ایران دارد، این فعالیت‌ها می توانند باعث بی ثباتی و ناامنی در منطقه بشوند.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با بیان اینکه روش‌های دیپلماتیک «راه حل مناسب» برای اقدامات موشکی ایران است خواستار شروع مذاکره در این‌باره شد. وی تاکید کرد که این مذاکرات بی‌طرفانه خواهد بود. وی همچنین احتمال وضع تحریم‌های موشکی علیه تهران را مردود ندانست.

امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه در سفر اخیر خود به امارات عربی متحده از برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار گفتگو در این‌باره شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این سخنان گفت: «ما بارها به مسئولان فرانسوی گفته‌ایم که برجام قابل مذاکره دوباره نیست و نمی توانیم موضوع دیگری را برای گفتگو به آن اضافه کنیم. فرانسه به طور کامل از رویکرد قاطع ایران در این زمینه و اینکه برنامه دفاعی ایران قابل مذاکره نیست؛ آگاهی دارد.»

به گزارش خبرگزاری رویترز پیش از این مقامات ایران درخواست تماس تلفنی رییس جمهوری فرانسه برای گفتگوی درباره برنامه موشکی را رد واعلام کردند که برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست.

همزمان فدریکا موگرینی، مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا درباره احتمال مذاکره بر سر برنامه موشکی ایران گفت:«ما نه در جلسه امروز در این باره صحبت کردیم و نه حتی هفته‌های پیش و گمان نمی‌کنم که در روزهای آینده نیز این موضوع مورد بحث قرار بگیرد.»

از سوی دیگر وزیر امور خارجه فرانسه که قرار بود آخر ماه نوامبر به ایران برود، سفر خود را به دلیل «برنامه بسیار پرمشغله کاری» به آخر سال به تعویق انداخت.

بیشتر بخوانید:
تأکید ماکرون بر لزوم قاطعیت در برابر اقدامات ایران
روحانی در مجلس: موشک و هر نوع سلاحی که نیاز داشته باشیم خواهیم ساخت
تصویب طرح نظارت بر برنامه موشکی ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ایران به اظهارات ماکرون: صدور سلاح به کشورهای منطقه را متوقف کنید

فرانسه: «محور تهران تا مدیترانه» مایه نگرانی است

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند