پلی آف جام جهانی؛ توقف دانمارک مقابل تیم سختکوش ایرلند جنوبی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلی آف جام جهانی؛ توقف دانمارک مقابل تیم سختکوش ایرلند جنوبی

دانمارک در دیدار رفت مرحله پلی آف رقابت های انتخابی جام جهانی روسیه در خانه مقابل تیم ایرلند جنوبی متوقف شد. این دیدار فیزیکی و پرفشار که با پرس ایرلندی ها و حملات نه چندان موفق دانمارکی ها همراه بود در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم ملی دانمارک از همان ابتدا کنترل توپ و میدان را در دست گرفت و سعی کرد با تعویض مکرر بازی دفاع بسیار فشرده ایرلند را باز کند. پس از چند حمله خطرناک، بهترین فرصت گلزنی برای دانمارک در دقیقه ۳۲ شکل گرفت. اریکسن با شوت سرکش خود از پشت محوطه جریمه دروازه بان ایرلند جنوبی را وادار به واکنش کرد و توپ برگشتی در ریباند را پیون سیستو، هافبک بیست و دو ساله دانمارک با بی دقتی به خارج فرستاد.

در دقیقه ۴۳ ایرلند جنوبی بر روی یک ضد حمله صاحب موقعیت مناسبی در درون محوطه جریمه دانمارک شد که با هوشیاری کاسپر اشمایکل، دروازه بان دانمارک به هدر رفت. کاسپر، پسر پیتر اشمایکل، دروازه‌بان سابق منچستر یونایتد و تیم ملی دانمارک در این دیدار نشان داد از آمادگی بسیار خوبی برخوردار است و می تواند به خوبی جای خالی پدرش را در این تیم پر کند.

شاگردان اوگه هاریده در نیمه دوم برای باز کردن دروازه تیم میهمان تلاش بسیاری کردند اما ایرلند جنوبی با دفاعی منسجم تر از قبل کلیه راه های نفوذ را بست. دو موقعیت خطرناک دانمارک در دقایق ۸۹ و ۹۰ توسط پولسن و اریسکن دروازه ایرلند را تا آستانه سقوط پیش برد اما این فرصت های گلزنی با درایت راندولف، دروازه بان ایرلند به خوبی مهار شد.


بدین ترتیب تکلیف تیم صعود کننده به جام جهانی روسیه در دیدار برگشت مشخص خواهد شد. این مسابقه سه شنبه شب، چهاردهم نوامبر در دوبلین برگزار می شود.

در دیگر دیدار های برگشت مرحله پلی آف اروپا یکشنبه دوازدهم نوامبر سوئیس میزبان ایرلند شمالی است و یونان در خانه با کرواسی مسابقه می دهد.

دیدار حساس و سرنوشت ساز ایتالیا و سوئد نیز دوشنبه سیزدهم نوامبر برگزار خواهد شد.