دونالد ترامپ یک میلیونر را بعنوان رییس بانک مرکزی آمریکا انتخاب کرد

دونالد ترامپ یک میلیونر را بعنوان رییس بانک مرکزی آمریکا انتخاب کرد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جروم پاول نام رییس جدید یکی از قدرتمندترین نهادهای مالی جهان، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با انتخاب جروم پاول به یک دوره حدود چهار ساله فعالیت جانت یلن بعنوان رییس بانک مرکزی پایان داد. این اولین بار طی چهل سال گذشته است که رییس بانک مرکزی آمریکا دو دوره پیاپی ریاست ین نهاد را بر عهده نمی گیرد.

به گزارش روزنامه فیگارو استیون منوشن، رییس خزانه داری از نامزدی جروم پاول حمایت کرده است. همین منبع تصریح کرده دونالد ترامپ آقای پاول را به جان تیلور، اقتصاددان ترجیح داده است.

جروم پاول حقوق دان است و سال‌ها با وکلای مشهور نیویورک همکاری داشته است. وی بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۰ در بانک سرمایه گذاری دیلون رید کار می کرد. اما ورود به صندوق خصوصی سرمایه گذاری کارلایل گروپ بود که از وی یک میلیونر ساخت. ثروت جروم پاول حدود ۵۵ میلیون دلار ارزیابی شده است.

اما جانت یلن دارای مدرک دکترا از دانشگاه یال و استاد پیشین دانشگاه معتبر هاروارد مدت‌ها و پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با وی اختلاف داشت. رییس جمهوری ایالات متحده پیش‌تر جانت یلن را به تبعیت از سیاست‌های دموکرات‌ها متهم کرده بود. دونالد ترامپ اواسط ماه سپتامبر سال گذشته بانک مرکزی آمریکا را نهاد تحت نفوذ سیاستمداران دموکرات معرفی کرده بود. وی ادعا کرده بود که بانک مرکزی آمریکا در جهت منافع باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین این کشور بصورت مصنوعی نرخ بهره خود را پایین نگه داشته است.هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

جیمی کارتر در آستانه جشن تولد ۹۹ سالگی خود به همراه همسرش در جشنواره بادام‌زمینی دیده شد