ترامپ: اتهامات منافورت ربطی به کمپین انتخاباتی من ندارد

ترامپ: اتهامات منافورت ربطی به کمپین انتخاباتی من ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واکنش به احضار پل منافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی خود به دادگاه ترجیح داد که از این موضوع فاصله بگیرد و بر این اساس اعلام کرد اتهاماتی که به آقای منافورت وارد شده مربوط به زمانی پیش از آن بوده است که او به تیم آقای ترامپ در مبارزات انتخاباتی بپیوندد.

آگهی

با انتشار این خبر که شماری از اعضای تیم انتخاباتی آقای ترامپ احتمالا از سوی دادگاه احضار خواهند شد، رئیس جمهوری آمریکا مجموعه‌ پیام‌هایی را در توییتر منتشر کرد که در آنها علاوه بر محکوم کردن تحقیقات دربارۀ دخالت روسیه در پروسه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا، بار دیگر هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی خود را نشانه گرفت و تاکید کرد که باید فعالیتهای خانم کلینتون تحت بررسی قرار بگیرد.

آقای ترامپ روز دوشنبه و پس از آنکه دفتر رابرت مولر، دادستان ویژۀ تحقیق دربارۀ دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکم احضار پل منافورت و همکارش ریک گیتس را به اتهامات متعددی از جمله پولشویی و توطئه علیه ایالات متحده آمریکا صادر کرد، در شبکه توییتر نوشت: «این اتفاق سالها پیش افتاده است، قبل از اینکه پل منافورت عضوی از کمپین ترامپ بشود. اما چرا روی هیلاری کلینتون و دموکراتها تمرکز نمی شود؟» او همچنین بار دیگر، احتمالا با لحنی کنایه‌ آمیز تاکید کرد که هیچ تبانی در این زمینه وجود ندارد.پل منافورت در مارس ۲۰۱۶ میلادی به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ پیوست و در ماه ژوئن همان سال مدیر کمپین او شد.
نخستین وظیفه او این بود که آقای ترامپ درنهایت به عنوان نامزد جمهوریخواهان در این رقابت انتخاباتی برگزیده شود اما او در ماه اوت و در پی مخالفتهای چهره‌های برجسته حزب جمهوریخواه با حضورش، کارزار انتخاباتی آقای ترامپ را ترک کرد.

در کیفرخواست ۳۱ صفحه ای پل منافورت و ریک گیتس، ۱۲ اتهام علیه آنها مطرح شده است که زمان ارتکاب آنها طی سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ میلادی بوده است.

اقای ترامپ در مجموعه جدیدی از توییتها بر این موضوع تاکید کرد که جمهوریخواهان بیش از هر زمانی متحد و در کنار او هستند.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست حبس طولانی برای وکیل سابق ترامپ با وجود همکاری با پلیس

احضار رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به دادگاه

انتشار کتاب دستیار سابق کاخ سفید؛ لباس‌های رئیس دفتر ترامپ از فرط سوزاندن اوراق بوی دود می‌داد