نئونازی‌ها و ملی گرایان سفیدپوست مخالف مهاجران در تنسی آمریکا راهپیمایی کردند

نئونازی‌ها و ملی گرایان سفیدپوست مخالف مهاجران در تنسی آمریکا راهپیمایی کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

پلیس ایالت تنسی آمریکا پس از برگزاری راهپیمایی‌های ضد مهاجران در دو شهر شلبیویل و مورفریزبورو در روز شنبه، تدابیر ویژه‌ای را به اجرا گذاشت.

در این راهپیمایی‌ها، طرفداران نئونازی‌ها و برترپنداران نژاد سفید که با شعار «زندگی سفیدپوستان مهم است» به خیابان‌ها آمده بودند، مخالفتشان را با اسکان مهاجران اعلام کردند.

این دو شهر در نزدیکی نشویل، مرکز ایالت تنسی قرار دارند که به یکی از مراکز اصلی پذیرش مهاجران عمدتا سومالیایی و عراقی تبدیل شده است.

یکی از این معترضان می گوید: «استفاده از کلمۀ مهاجران اشتباه است؛ آنها در واقع تصرف کنندۀ این ایالت هستند. این چیزی است که همه باید درک کنند. ما نمی خواهیم که دولت فدرال به فرستادن پناهندگان به تنسی ادامه دهد.»

این راهپیمایی‌ها توسط گروههایی سازماندهی شده بود که پیش از این در ماه اوت، راهپیمایی شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا را برگزار کرده بودند.

بیشتر بخوانید: یک کشته و دستکم ۱۹ زخمی در تظاهرات راستگرایان افراطی در ویرجینیا

در هر دو شهر شلبیویل و مورفریزبورو نیز گروههای مخالف نژادپرستی به خیابان‌ها آمدند و با خواندن سرودهایی، ملی‌گرایان افراطی را به تحمل و انعطاف پذیری دعوت کردند.

نیروهای پلیس سعی کردند فاصلۀ قابل توجهی میان دو گروه معترض ایجاد کنند تا از وقوع درگیری و اعمال خشونت جلوگیری شود.

روز یکشنبه قرار است راهپیمایی دیگری در این ایالت در حمایت از مهاجران برگزار شود.

تنش میان دو گروه موافقان و مخالفان پذیرش مهاجران در حالی در شهرهای مختلف آمریکا افزایش یافته است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، ماه سپتامبر و برای دومین بار در سال جاری، فرمان ضدمهاجرتی جدیدی صادر کرد؛ فرمانی که شهروندان ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی، چاد و کره شمالی از ورود به ایالات متحده آمریکا منع می کرد.

بیشتر بخوانید: اجرای آخرین فرمان مهاجرتی ترامپ با حکم دادگاه متوقف شد

طی پانزده سال گذشته حدود ۱۸ هزار مهاجر در ایالت تنسی ساکن شده‌اند. این تعداد مهاجر در مجموع کمتر از ۱ درصد از کل جمعیت این ایالت را تشکیل می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت زوج بریتانیایی که نام فرزندشان را «آدولف» گذاشتند

مرد رنگین‌پوست آمریکایی هموطن نژادپرستش را در آغوش کشید

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است