Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان و دختر و دامادش به فساد متهم شدند

نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان و دختر و دامادش به فساد متهم شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاه مبارزه با فساد پاکستان روز پنج شنبه اتهاماتی را علیه نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان، مریم دخترش و محمد صفدر دامادش وارد کرد.

این اتهامات در ارتباط با تملک چندین ملک از سوی نواز شریف، دختر و دامادش وارد شد. در صورت اثبات اتهامات نواز شریف و نزدیکانش با مجازات زندان مواجه خواهند بود.

نواز شریف اعلام کرده است که اتهام فساد علیه او توطئه ای است که با مداخله ارتشی ها تدارک دیده شده است با این حال مخالفان نواز شریف این اقدام را نمونه ای نادر از رسیدگی مسئولانه به اقدامات غیرقانونی وی ارزیابی می کنند.

نخست وزیر ۶۷ ساله سابق پاکستان در ماه ژوئیه گذشته و در پی اعلام عدم صلاحیتش از سوی دیوان عالی کشور مجبور به استعفا شد با این حال وی هنوز رهبری شاخه ای از حزب مسلم لیگ با عنوان «مسلک لیگ نواز» را در دست دارد.

Nawaz Sharif, Maryam Nawaz, Captain ® Safdar indicted in NAB references https://t.co/HELjHvawABpic.twitter.com/977mkpLZxY

— Dunya News (@DunyaNews) October 19, 2017

دختر و داماد نواز شریف در جلسه دادگاه حضور پیدا کردند با این حال نواز شریف نماینده اش را به دادگاه فرستاد چرا که برای مراقبت از همسر بیمارش که برای درمان سرطان به بریتانیا رفته در پاکستان حضور نداشته است.

مریم دختر نواز شریف در خارج از دادگاه به دخالت نظامیان در روند قضایی اشاره کرده است و گفت این محاکمه تکرار وقایع سال ۱۹۹۹ بود. اشاره مریم به کودتای نظامی علیه پدرش تحت رهبری پرویز مشرف است.

اعلام عدم صلاحیت نواز شریف از سوی دادگاه با انتشار اسناد پاناما مرتبط است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد که نشان می داد دختر نواز شریف و دو پسرش مالک شرکت هایی در خارج از کشور هستند که در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت شده اند و از سودی که از طریق آنها بدست آورده اند برای خرید آپارتمان‌های شیک در لندن بهره برده اند. با این حال در اسناد پاناما مستقیما نامی از نواز شریف برده نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نواز شریف، نخست وزیر اسبق پاکستان به هفت سال زندان محکوم شد

دادگاه عالی پاکستان به آزادی نواز شریف حکم داد

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد