علی خامنه‌ای: یاوه گویی‌های ترامپ ارزش پاسخ ندارد

علی خامنه‌ای: یاوه گویی‌های ترامپ ارزش پاسخ ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به سخنان و مواضع دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد.

رهبر ایران تصریح کرد یاوه گویی های ترامپ بی چاک و دهن ارزش پاسخ ندارد. وی همچنین تاکید کرد که آمریکا باردیگر تو دهنی خواهد خورد.

علی خامنه‌ای که در جمع گروهی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان کشور سخن می گفت پاسخ به سخنان دونالد ترامپ را ابطال وقت خواند.

علی خامنه ای از موضع دولت های اروپایی در قبال صحبتهای ترامپ استقبال کرد. وی گفت: «دولت های اروپایی بر مسئله ی برجام تأکید کردند و سخنان رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند. ما از این مقدار استقبال می کنیم اما این کافی نیست که فقط بگویند او برجام را پاره نکند.» رهبر ایران در بخش دیگر سخنان خود درباره برجام، این توافق را به نفع آمریکایی ها ارزیابی کرد. وی تاکید کرد اگر آمریکا برجام را پاره نکند ایران نیز چنین اقدامی نخواهد کرد. در غیر اینصورت ایران برجام را ریزریز خواهد کرد.

به اعتقاد رهبر ایران، رییس جمهوری ایالات متحده از خود «بلاهت» نشان داده اما وی تاکید کرد که نباید از «مکر» آمریکا غافل شد. وی به مردم اطمینان داد که این بار هم آمریکا از سوی ملت ایران «تودهنی» خواهد خورد.

علی خامنه ای در قسمت دیگری از سخنرانی خود ضمن هشدار به اروپا گفت: «این را از اروپایی ها قبول نمی کنیم که با حرف زور آمریکا هم آواز شوند.» به گزارش خبرگزاری ایسنا رهبر ایران از اروپا خواسته تا در مقابل اقدامات عملی ایالات متحده بایستد. وی همچنین از اروپا خواسته تا از ورود به مسائل دفاعی ایران پرهیز کند. همین منبع خبری از قول علی خامنه ای نوشت: «اینکه بیایند همان حرف را بزنند که چرا ایران در منطقه حضور دارد، خب چشمتان کور که حضور دارد؛ یا بگویند ایران چرا موشک دارد؛ خب شما چرا موشک دارید؟ چرا سلاح اتمی دارید؟»

رهبر انقلاب: تا طرف مقابل برجام را پاره نکند آن را پاره نمی کنیمhttps://t.co/zPV4EMcqqa

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) 18 octobre 2017

علی خامنه ای برای اولین بار به سخنان روز جمعه دونالد ترامپ واکنش نشان داد. رییس جمهوری آمریکا پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرد. بدین ترتیب کنگره ایالات متحده باید طی ۶۰ روز آینده تصمیم خود مبنی بر اعمال و یا عدم اعمال تحریمهای جدید علیه تهران را اعلام کند.

اکثر کشورهای اروپایی از مواضع و اظهارات دونالد ترامپ درباره ایران استقبال نکردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود

آیا ممکن است درگیری‌های مرزی ایران و پاکستان تشدید شود؟