Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا دونالد ترامپ فرد باهوشی است؟

آیا دونالد ترامپ فرد باهوشی است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا از جمله افرادی است که همواره در مورد بهره هوش بالای خود می‌گوید.

وی معتقد است که بهره هوشیش از دو رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا یعنی باراک اوباما و جرج دبلیو بوش بالاتر است.

اخیرا و در پی بالا گرفتن اختلافات میان دونالد ترامپ و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، آقای ترامپ مدعی شد که بهره هوشی وی از تیلرسون بالاتر است و وی را به چالش بهره هوشی دعوت کرد.

سارا سندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در یک نشست که با حضور خبرنگاران برگذار شده بود اظهار داشت که دونالد ترامپ و رکس تیلرسون از اختلافات خود عبور کرده‌اند و زمان آن رسیده که ما نیز از آن عبور کنیم. وی همچنین موضوع بهره هوشی را تنها یک «شوخی» ما بین این دو نفر خواند.

Trump’s feud with Tillerson bursts back into the open, with the US president suggesting he and his Secretary of State compare IQ scores pic.twitter.com/2NuIe6c3DA

— AFP news agency (@AFP) October 11, 2017

این نخستین باری نیست که دونالد ترامپ در مورد بالا بودن هوش خود می‌گوید. وی پیشتر بارها به این مساله اشاره کرده بود.

Sorry losers and haters, but my I.Q. is one of the highest -and you all know it! Please don’t feel so stupid or insecure,it’s not your fault

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 9 mai 2013

میزان بهره هوشی سیاستمداران و افراد مشهور همواره برای محققان و همینطور مردم جالب توجه بوده است. براساس تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ بر روی ۴۲ نفر از رییس جمهوران ایالات متحده آمریکا از جرج واشینگتن تا جرج دبلیو بوش صورت گرفت، مشخص شد که یولیسیز سایمن گرانت، هجدهمین رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا دارای کمترین و جان کوئینسی آدامز، ششمین رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا دارای بالاترین میزان ضریب هوشی بوده‌اند. با اینحال براساس نتایج این تحقیق می‌توان نتیجه گرفت که هوش اغلب رییس جمهوران آمریکا از متوسط هوش مردم عادی بالاتر بوده است.

برای اندازه‌گیری میزان بهره هوشی روش‌های متعددی وجود دارد. از میان هزاران روش اراپه شده، حدود ۲۰۰ روش متفاوت اندازه‌گیری بهره هوشی مورد تایید منسا، بزرگترین و قدیمی‌ترین جامعه غیرانتفاعی بهره هوشی در جهان است.

از آنجایی که آقای ترامپ تاکنون در هیچ آزمون اندازه‌گیری بهره هوشی رسمی شرکت نکرده است، نمی‌توان به این سوال که آیا وی فرد باهوشی است، پاسخ قطعی داد.

گرچه مخالفان ترامپ در زمان توصیفش وی را «کم‌هوش» می‌خوانند، اما عملکرد وی در زمینه‌های گوناگون از جمله موفقت در تجارت نشانگر این مساله است که وی احتمالا بهره هوشی بالایی دارد.

How much you wanna bet we find out Trump’s IQ score is literally a banana

— Aparna Nancherla (@aparnapkin) October 10, 2017

منسا به آقای ترامپ و آقای تیلرسون پیشنهاد داده است که در صورت تمایل می‌توانند هوش خود را از طریق منسا به بوته آزمایش بگذارند.

If only there was an organization known for measuring IQ… ? https://t.co/xbOKnW63ta

— American Mensa (@AmericanMensa) October 10, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باربارا بوش به مراقبتهای تسکینی روی آورد

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند