Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کدام کشور رکورددار مصرف اینترنت است؟

کدام کشور رکورددار مصرف اینترنت است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اروپا در تازه‌ترین گزارش خود در مورد وضعیت اینترنت در مورد چشم انداز اقتصاد دیجیتالی در سال ۲۰۱۷ امکان دسترسی ساکنان کشورهای عضو به اینترنت پرسرعت را ۹۹.۳ درصد اعلام کرد. آماری که با توجه به رشد تصاعدی استفاده از گوشی‌های همراه و توسعه دسترسی به اینترنت پرسرعت ۴جی، موید تغییر کاربری تلفن های همراه از حوزه مکالمه به حوزه داده‌ها و دیجیتال است.

در بین کشورهای عضو، کاربران فنلاندی از این حیث در صدر قرار دارند. در سال ۲۰۱۶ هر کاربر در این کشور حوزه اسکاندیناوی ماهیانه بطور متوسط ۱۰.۹۶ گیگابایت اینترنت سیار استفاده کرده است. این میزان در مورد کاربران سوئد و کره جنوبی بترتیب ۴.۳۸ و ۳.۸۳ گیگابایت بوده است که بعد از اتریش با متوسط ماهیانه ۶.۲۸ گیگابایت در رتبه‌های سوم و چهارم قرار داشته‌اند. کاربران لهستان، سوییس، آمریکا، ترکیه و ژاپن رده‌های بعدی جدول ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده‌اند.

سریع‌ترین اینترنت جهان در کره جنوبی

آکامای (شرکت عرضه کننده ی محتوا از طریق اینترنت) در تازه‌ترین گزارش خود، رده‌بندی جدید کشورهای جهان بر اساس سرعت اینترنت را منتشر کرده است.

طبق تحقیقات بعمل آمده در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، کره جنوبی کماکان با در اختیار داشتن سرعت میانگین ۲۶.۱ مگابیت بر ثانیه سریعترین اینترنت جهان را دارا بوده است.

در میان کشورهای اروپایی نروژ و سوئد بترتیب با میانگین سرعت ۲۳.۶ و ۲۲.۸ مگابیت بر ثانیه رتبه‌های اول و دوم اروپا و دوم و سوم جهان را بالاتر از هنگ‌کنگ (۲۱.۹) در اختیار دارند.

کشورهای سوییس، دانمارک، فنلاند، سنگاپور، ژاپن و هلند هم فهرست ده کشور برتر جهان را از نظر سرعت اینترنت کامل می‌کنند.

این در حالیست که در میان کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا کشورهای کنیا و اسرائیل بترتیب با سرعت ۱۵ و ۱۴.۴ مگابیت بر ثانیه رتبه های ۲۳ و ۲۷ جهان را از آن خود کرده‌اند و ایران با سرعت متوسط ۴.۱ مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۱۱۳ دنیا قرار دارد.

در این طبقه‌بندی قبرس با سرعت ۷.۱ مگابیت بر ثانیه بدترین کشور اروپایی است و کشورهای یونان (۷.۵)، کرواسی (۸.۲)، ایتالیا (۸.۷) و فرانسه (۱۰) با کمی فاصله بالاتر از قبرس جای گرفته‌اند.

سرعت اینترنت تلفن‌های همراه و گوشی‌های هوشمند

بالاترین جایگاه اتصالات سیار در جهان به بریتانیا با سرعت میانگین ۲۶.۸ مگابیت بر ثانیه تعلق دارد. ونزوئلا از این حیث با سرعت میانگین ۲.۹ مگابیت بر ثانیه بدترین جایگاه را در بین کشورهای مورد مطالعه به خود اختصاص داده است.

این در حالیست که سرعت اتصالات سیار در امارات متحده عربی به ۱۷.۲ مگابیت بر ثانیه می رسد. این میزان در استرالیا ۱۳.۸ و در آمریکا و کانادا ۱۰.۳ مگابیت بر ثانیه تخمین زده می‌شود.

عکس از لارس پلوگمان

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اینترنت ماهواره‌ای رایگان به زودی به افغانستان و عراق می‌رسد

چالش مقاومت در برابر نگاه کردن به تلفن، صحبت کردن و خوابیدن؛ کره‌ای‌ها در سئول مسابقه دادند

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟