واکنش ایران به عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه

واکنش ایران به عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه ایران نسبت به توافق در اجلاس بعدی آستانه در مورد اعزام ناظران ایرانی به استان ادلب سوریه اظهار امیدواری کرد.

آگهی

به گزارش خبرگزاری ایرنا بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در مورد عملیات ترکیه در استان ادلب سوریه اظهار داشت: «مواضع ما با ترکیه و روسیه در خصوص موضوعات سوریه تا حد زیادی همواره مورد مشورت است و هماهنگی های لازم و به هنگام صورت می گیرد و همکاری های خود را به طور دائم و مستمر داریم.»

به گفته وی در اجلاس ششم آستانه «تا حد زیادی پیشرفت های قابل ملاحظه ای» در مورد اعزام ناظران ایرانی به استان ادلب صورت گرفته است.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در حالی بیان شد که نیروهای نظامی ترکیه عملیات شناسایی خود در استان ادلب سوریه را از روز یکشنبه آغاز کرده اند.


ارتش ترکیه در حالی روز دوشنبه این خبر را تائید کرد که انتظار می رود عملیات نظامی این کشور در شمال غربی سوریه به زودی آغاز شود.

به این ترتیب ارتش ترکیه در حال حاضر نقاطی را برای نظارت و دیده بانی در استان ادلب در نظر گرفته است. عملیات شناسایی ارتش ترکیه در چارچوب توافق آستانه که ماه گذشته به دست آمد، صورت می گیرد.

بیانیه ارتش ترکیه در حالی منتشر شد که آنکارا طی روزهای گذشته نیروهای نظامی خود را به مناطق مرزی با سوریه گسیل کرده است.

بیشتر بخوانید: اردوغان: عملیات سنگینی در ادلب سوریه آغاز شده

ادلب تنها استان در شمال غرب سوریه است که تحت کنترل رژیم بشار اسد قرار ندارد. این استان یکی از چهار منطقه ای است که بر اساس توافق آستانه به عنوان «منطقه کاهش تنش» در نظر گرفته شده است. بخش زیادی از استان ادلب تحت کنترل گروه تحریر الشام قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

میراث خانه‌های خشتی هزارساله سوریه؛ روستاهایی که در ۱۲ سال جنگ خالی از سکنه شدند