Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ «مرد اخبار دروغین» در سایه ابهام

مرگ «مرد اخبار دروغین» در سایه ابهام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پاوئل هورنر نویسنده، طنزپرداز و از مشارکت‌کنندگان تولید و انتشار اخبار جعلی در سن ۳۸ سالگی در منزلش درگذشت.

او از سال ۲۰۱۳ با بازگشایی سایت «نشنال ریپورت» که یک سایت تولید و انتشار اخبار دروغین که پست‎هایی درمورد افسانه‌هایی مرتبط با وقایع جهان منتشر می‌کند، کار خود را در زمینه تولید و انتشار اخبار جعلی آغاز کرد.

از جمله اخبار جعلی که توسط هورنر منتشر و به سرعت در جهان فراگیر شد، خبر دستگیری «بنکسی» (هنرمند، فعال و منتقد سیاسی با هویت ناشناس) است که آثار گرافیتی اعتراضی او بر دیوارهای شهرهای مختلف جهان نقش بسته است.

اما انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا نقطه عطفی در معروفیت وی بود. برخی از اخبار جعلی وی به قدری جدی گرفته شد که توسط ستاد تبلیغات ریاست جمهوری دونالد ترامپ، فاکس نیوز و ای.بی.سی. نیوز نیز باز نشر شد.

وی در مصاحبه با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: «آنچه شما آنرا خبر دروغین می‎خوانید از دید من طنز سیاسی است. من با داستان‌هایی که مطرح می‌کنم سعی دارم که مردم را آموزش دهم ودر مورد آنچه در پشت ماجراهاست به فکر وادارم.»

همچنین وی معتقد بود که ترامپ بخاطر کارهایی او در زمینه پخش اخبار جعلی پیروز انتخابات ایالات متحده آمریکا شده است.

هورنر در فوریه ۲۰۱۷ گفت: «من بسیار متاسف هستم که ترامپ خاطر کارهای من وارد کاخ سفید شد. من می‌دانم هرآنچه که انجام دادم حمله به ترامپ و حامیانش بود تا مردم به او رای ندهند. من نمی‌دانم چگونه این فرد شریر به عنوان رییس جمهور انتخاب شد و گمان می‌کنم بجای آنکه به تیم تبلیغاتیش آسیب بزنم، به آنها کمک کردم. قصد من این بود تا هوادارانش را از رای دادن به او منصرف کنم.»

او همچنین در سال ۲۰۱۷ در پارلمان اتحادیه اروپا درمورد اخبار جعلی سخنرانی و بر لزوم «چک کردن حقیقت» توسط رسانه‌ها و همچنین مردم تاکید کرد.

پاوئل هورنر در روز ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) در خواب در منزلش درگذشت. گرچه عده‌ای به مرگ زودهنگام و ناگهانی وی مشکوک بودند، اما پس از کالبدشکافی جسدش اثری از اقدام به قتل علیه وی پیدا نشد. هورنر از زمان نوجوانی دارای مشکلات قلبی بود و همچنین مواد مخدر مصرف می‌کرد. به همین دلیل احتمال مرگ او در اثر اوردوز مواد مخدر منتفی دانسته نشده است.

Famous fake news writer Paul Horner found dead outside Phoenix, could be overdose of prescription meds https://t.co/9ScdVJg7e8

— Jeffrey Guterman (@JeffreyGuterman) September 27, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟