ماریا همچنان قربانی می گیرد

ماریا همچنان قربانی می گیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ماریا، دومین طوفانی که ناحیه کارائیب را به فاصله کوتاهی در ویرانی و وحشت فرو برده است یک روز پس از گذشتن از جنوب شرقی پورتوریکو درحالی که سرعت حداکثری خود را از دست داده است به سوی جمهوری دومینیکن می تازد.

ماریا هنگام گذشتن از پورتوریکو بین درجات چهار و پنج نوسان می کرد. درجه خطر طوفان ها بین یک تا پنج طبقه بندی شده است. چنین طوفانی در این مجمع الجزایر در نود سال گذشته بی سابقه بوده و از این رو طوفان قرن نام گرفته است.

طوفان ماریا در پورتوریکو یک قربانی به جای گذاشت، مردی که بر اثر اصابت اشیاء معلق در هوا درگذشت.

گذشت همین طوفان در جزایرآنتیل نه کشته، در کشور جزیره ای دومینیکا ۱۵ کشته و ۲۰ نفر مفقود و در گوادولوپ دو قربانی گرفت دو نفر دیگر هم در همین مجمع الجزایر در دریا ناپدید شدند.

Perspective of the devastation left behind my Cat 5 Hurricane #Maria in #Dominica#HuracanMaria#HurricaneMariapic.twitter.com/TOqDJZ1zPG

— Hurricane Info (@HurricaneData) 21 septembre 2017

پورتوریکو روز پنجشنبه جزیره ای ویران است که بدون الکتریسته است و در خطر سیلاب و رانش زمین قرار دارد. از ساکنان این جزیره خواسته شده برای حفظ جانشان به طبقات بالای محل اقامت خود بروند.

اگرچه ماریا در پورتوریکو به درجه دو تبدیل شد اما با ورود به ناحیه دریایی کارائیب دوباره سرعت گرفت. اهالی جمهوری دومینیکن ترجیح می دهند خود را برای وضعیت حداکثر آماده کنند.

مقامات پورتوریکو برای جلوگیری از غارت و دزدی و نیز برای تامین ایمنی مردم، عبور و مرور بین شش عصر تا شش صبح را ممنوع اعلام کرده اند.

طوفان سهمگین ماریا روز سه شنبه در حالی به جزایر منطقه کارائیب حمله کرد که هنوز خسارات ناشی از گذشت طوفان ایرما در هفته گذشته جبران نشده بود و خانه های ضربه دیده آسیب پذیر تر بودند.

ماریا در گذر مرگبار خود در پایان هفته به سوی شمال اقیانوس اطلس حرکت می کند اما هنوز خبری درمورد اینکه به سواحل ایالات متحده برخورد کند موجود نیست. مطابق پیش بینی مرکز آمریکایی طوفان ها روز شنبه بین پنجاه تا هفتاد سانتیمتر و در بعضی مناطق نود سانتی متر باران در نواحی محل گذر طوفان ماریا خواهد بارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت

تصاویری از بارندگی شدید و سیل در عربستان