Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

'هک آسان و باورنکردنی اکویفکس'؛ فعال در زمینه کارت‌های اعتباری

'هک آسان و باورنکردنی اکویفکس'؛ فعال در زمینه کارت‌های اعتباری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

درز اطلاعات شخصی و مهم صاحبان کارتهای اعتباری این‌بار توسط اکویفکس، شرکتی در آرژانتین، آن‌هم به طرز باور نکردنی و ساده، به بحث جمع آوری و محافظت از اطلاعات شخصی از سوی برخی از شرکت‌ها دامن زده است.

برایان کربز، وبلاگ نویس متخصص در زمینه جرايم سایبری روز گذشته اعلام کرد که ورود به وب سایت و دستیابی به اطلاعات آنلاین ذخیره شدۀ شرکت اکویفکس در آرژانتین به راحتی و تنها با تایپ کلمه «ادمین» بعنوان یوزرنیم و پسوورد برای همه امکانپذیر است. این بلاگر اعلام کرده است که هکرها با ورود به این نرم افزار آنلاین می توانند به سوابق و اطلاعات هزاران نفر از صاحبان کارتهای اعتباری دسترسی پیدا کنند.

اکویفکس، شرکت ارائه دهنده خدمات مربوط کارتهای اعتباری و نیز خدمات اعتبارسنجی، هفته گذشته اعلام کرده بود که اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون مشتری آمریکایی، بریتانیایی و کانادایی و همچنین شماره کارت اعتباری ۲۰۹ هزار نفر در پی هک شدن وبسایت این شرکت به سرقت رفته است.

نکته قابل توجه اینجاست که نیاز نیست که مردم آمریکا یا کشورهایی که اکویفکس در آنها فعالیت می کند مشتری این شرکت باشند بلکه ممکن است که اکویفکس اطلاعات شخصی و کارت اعتباری آنها را بدون اطلاع صاحبان کارتهای اعتباری در اختیار داشته باشد.

این شرکت با در اختیار داشتن این اطلاعات شخصی و سوابق استفاده صاحبان کارت های اعتباری مختلف، در زمینه اطلاعات بانکی مشتریان به نهادها، بانکها و افراد خدمات ارائه می کند.

پس از اینکه اطلاعات ۴۰ درصد از مردم آمریکا در این نقض سیستم امنیتی به خطر افتاد، شرکت اکویفکس خدمات مناسبی را برای در جریان قرار دادن مردم نگران در نظر نگرفت. وبسایت معرفی شده یرای کسب اطلاعات و شماره تلفن‌های در نظر گرفته شده به درستی عمل نمی کرد.

مهمتر و جالب تر اینکه اینکه به گزارش بیزینس اینسایدر ، مشتریان برای اینکه بدانند اطلاعاتشان به سرقت رفته یا خیر باید به وبسایت جانبی معرفی شده توسط شرکت مراجعه می کردند. مراجعه کنندگان نگران در این وبسایت پس از درج نام و شماره های آخر کد ملی می بایست با بندها درج شده در وبسایت موافقت می کردند. یکی از این بندهای طولانی حق شکایت از شرکت اکویفکس را از کسانی که اطلاعات شخصی و کارت اعتباری شان به سرقت رفته است صلب می کرد.

PSA: If you check Equifax’s site to see if your data was stolen, you waive your rights to sue Equifax or be part of a class action suit. pic.twitter.com/p4AlmmLQ3r

— Zack Whittaker (@zackwhittaker) September 8, 2017

نام، شماره تامین اجتماعی، آدرس و حتی شماره گواهینامه از جمله اطلاعات شخصی به سرقت رفته توسط هکرها بوده است. نقض سیستم امنیتی وبسایت این شرکت اطلاعات شخصی تعداد زیادی از مشتریان کارتهای اعتباری را در معرض خطر قرار داده که دسترسی به این اطلاعات راه را برای استفاده غیرقانونی از هویت افراد هموار می کند.

کمیسیون فدرال ایالات متحده روز پنجنشنبه اعلام کرد که به دلیل نگرانی عمومی در آمریکا، تحقیقات در زمینه این سرقت بزرگ اطلاعات شخصی و نقص امنیتی اکویفکس را آغاز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد

تبهکاران اینترنتی از عکس سلفی چه استفاده‌ای می‌کنند؟

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد