روسیه از کشته شدن وزیر جنگ داعش در دیرالزور خبر داد

روسیه از کشته شدن وزیر جنگ داعش در دیرالزور خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ارتش روسیه روزجمعه اعلام کرد در جریان حملات هوایی جنگنده های این کشور به شرق سوریه چند مسئول نظامی دولت اسلامی، داعش را کشته اند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد در پی حملات هوایی به مناطقی در حوالی دیر الزور، یک مقر فرماندهی و یک مرکز ارتباطی به کلی تخریب و حدود چهل تن از پیکارجویان گروه تروریستی داعش کشته شدند.

بر اساس این گزارش در میان فرماندهان کشته شده نام ابو محمد الشمالی، ملقب به «امیر دیرالزور» و نیز گلمراد خالیموف، که از او به عنوان وزیر جنگ داعش نام می برند، دیده می شود.

خالیموف، رئیس سابق نیروهای ویژه پلیس تاجیکستان دو سال پیش با خیانت به کشورش و رها کردن پلیس به نیروهای دولت اسلامی، داعش در سوریه پیوسته بود.

واشنگتن پیشتر برای دستگیری این تیرانداز ماهر تاجیک که پنج دوره آموزشی ویژه را طی سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ در آمریکا و تاجیکستان گذرانده جایزه ای به ارزش سه میلیون دلار تعیین کرده بود.

Rewards for justice offer for information leading to the location or arrest of #ISIL terrorist Gulmurod Khalimov: https://t.co/oBygG7tKzv.

— Department of State (@StateDept) 30 août 2016

ابو محمد الشمالی نیز نام مستعار جنگی برای طارق الجربا، پیکارجوی عربستانی تباراست که مسئولیت انتقال رزمندگان خارجی به سوریه را برعهده داشت. کاخ سفید برای دریافت هرگونه اطلاعاتی که به دستگیری این فرمانده جنگی داعش منجر شود مبلغ پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

ارتش روسیه از سپتامبر ۲۰۱۵ به صورت رسمی با ورود بخشی از نیروهای خود به خاک سوریه به حمایت از دولت بشار اسد و مقابله با نیروهای دولت اسلامی پرداخت. نیروهای نظامی سوریه روز سه شنبه با پشتیبانی از این حمایت نظامی موفق به شکستن حصر یکی از دو منطقه تحت محاصره نیروهای داعش در دیر الزور شدند.

استان دیرالزور آخرین منطقه تحت کنترل نیروهای داعش در سوریه است و تصرف کامل آن توسط نیروهای دولتی به منزله به صدا درآمدن ناقوس مرگ این گروه افراط گرا در این کشور تلقی خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه از شکسته شدن محاصره دیرالزور خبر داد

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

حمله داعش به نیروهای ارتش سوریه؛ شمار قربانیان به ۳۳ نفر افزایش یافت