Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شیپرز قهرمان رقابتهای دوی ۲۰۰ متر بانوان در لندن

شیپرز قهرمان رقابتهای دوی ۲۰۰ متر بانوان در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دافنه شیپرز دونده هلندی و دارنده مدال نقره المپیک ریو قهرمان دوی دویست متر رقابتهای قهرمانی جهان لندن شد. وی ۲۰۰ متر را در ۲۲ ثانیه و ۵ صدم ثانیه دوید تا مدال طلای رقابتهای قهرمانی جهان را به گردن بیاویزد. مکان دوم این رشته به ماری ژوزه تالو از ساحل عاج رسید. شوان میلراویبو نیز مدال برنز را از آن خود کرد.

در ادامه همین رقابتها جمعه شب بریتنی ریس آمریکایی موفق شد در ۳۰ سالگی به چهارمین قهرمانی جهان در رشته پرش طول دست پیدا کند. بریتنی ریس موفق شد هفت متر و ۲ سانتی متر بپرد تا مقام اول مسابقات لندن را بدست بیاورد. دریا کلیشینا،‌ پرنده روس در مقام دوم قرار گرفت اما بدلیل تحریم تیم ملی دوومیدانی روسیه برای شرکت در رقابتهای جهانی در پی دوپینگ، او پرچم کشورش را بر تن نداشت. کلیشینا دارنده مدال طلای المپیک لندن نیز هست و به خبرنگاران گفت همیشه لندن و استادیوم دوومیدانی المپیک این شهر برای او یادآور خاطرات درخشانی است.

در بخش مردان و در ماده پرتاب چکش پاول فیدک لهستانی اول شد. او موفق شد با پرتاب ۷۹.۸۱ متری چکش مدال طلای رقابتهای جهانی لندن را بدست آورد. ورزشکار روس، والری پرونکین که او هم بطور مستقل در این رقابتها شرکت می کرد، موفق شد مقام دوم و مدال نقره رقابتهای لندن را بدست آورد. نویشکی،‌ ورزشکار دیگری از لهستان با کسب مدال برنز سوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری‌های تلخ دله‌ آلی؛ از آزار جنسی در کودکی تا بازپروریِ دوران اعتیاد

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد