شیپرز قهرمان رقابتهای دوی ۲۰۰ متر بانوان در لندن

شیپرز قهرمان رقابتهای دوی ۲۰۰ متر بانوان در لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دافنه شیپرز دونده هلندی و دارنده مدال نقره المپیک ریو قهرمان دوی دویست متر رقابتهای قهرمانی جهان لندن شد. وی ۲۰۰ متر را در ۲۲ ثانیه و ۵ صدم ثانیه دوید تا مدال طلای رقابتهای قهرمانی جهان را به گردن بیاویزد. مکان دوم این رشته به ماری ژوزه تالو از ساحل عاج رسید. شوان میلراویبو نیز مدال برنز را از آن خود کرد.

آگهی

در ادامه همین رقابتها جمعه شب بریتنی ریس آمریکایی موفق شد در ۳۰ سالگی به چهارمین قهرمانی جهان در رشته پرش طول دست پیدا کند. بریتنی ریس موفق شد هفت متر و ۲ سانتی متر بپرد تا مقام اول مسابقات لندن را بدست بیاورد. دریا کلیشینا،‌ پرنده روس در مقام دوم قرار گرفت اما بدلیل تحریم تیم ملی دوومیدانی روسیه برای شرکت در رقابتهای جهانی در پی دوپینگ، او پرچم کشورش را بر تن نداشت. کلیشینا دارنده مدال طلای المپیک لندن نیز هست و به خبرنگاران گفت همیشه لندن و استادیوم دوومیدانی المپیک این شهر برای او یادآور خاطرات درخشانی است.

در بخش مردان و در ماده پرتاب چکش پاول فیدک لهستانی اول شد. او موفق شد با پرتاب ۷۹.۸۱ متری چکش مدال طلای رقابتهای جهانی لندن را بدست آورد. ورزشکار روس، والری پرونکین که او هم بطور مستقل در این رقابتها شرکت می کرد، موفق شد مقام دوم و مدال نقره رقابتهای لندن را بدست آورد. نویشکی،‌ ورزشکار دیگری از لهستان با کسب مدال برنز سوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری‌های تلخ دله‌ آلی؛ از آزار جنسی در کودکی تا بازپروریِ دوران اعتیاد

آزادی ستاره سابق تنیس جهان از بند؛ بوریس بکر از بریتانیا اخراج می‌شود

شاهزاده ویلیام برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال به قطر نمی‌رود