جاستین گاتلین در برابر اوسین بولت تعظیم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جاستین گاتلین در برابر اوسین بولت تعظیم کرد

اوسين بولت، اسطوره جاماییکایی دوی سرعت جهان، نتوانست آنگونه که می‌خواست شکست‌ ناپذیر میدان‌ رقابت‌های حرفه‌ای را ترک کند.

در جریان مسابقه ماده دوی ۱۰۰ متر رقابت‌های قهرمانی جهان که شنبه شب در لندن برگزار شد، جاستین گاتلین آمریکایی مدال طلا را بر گردن آویخت و بولت، پس ازکریس کولمن به مقام سومی آخرین حضور حرفه‌ای‌اش بسنده کرد.

با این حال، حاشیه‌پررنگ‌تر از متن این نتیجه، تعظیم جاستین گاتلین در برابر اوسین بولت، پس از پایان مسابقه بود.

جاستن گاتلین درباره واکنش خود به بولت پس از قهرمانی گفت: «واقعا منقلب شده بودم. همیشه با خودم فکر می‌کردم پس از قهرمانی دیوانه خواهم شد و از روی نرده‌ها خواهم پرید. اما اینطور نشد. قهرمانی من فرصتی بود برای ادای احترام به او، به کسی که مفهوم دیگری برای من داشت؛ اولین کاری که کردم هم همین بود. به احترام بولت در برابرش زانو زدم.»

بولت یکی از نه مدال طلای المپیکی خود را از دست داد


اوسین بولت که از المپیک سال ۲۰۰۸ پکن تاکنون شکست ناپذیر مانده بود، گفت: «گاتلین واقعا شایستگی اش را داشت. از سال‌ها پیش همیشه می‌گفتم او حریف بزرگی است. اگر همه توانتان را به کار نگیرید، او پیروز خواهد شد. امشب هم در در اوج نبودم. بد استارت زدم و خودم هم تعجب کرده بودم. قلبم می‌گفت برو اما زانوهایم درد می‌کند. این اولین بار است که در چنین وضعیتی قرار دارم. دیگر زمان ترک میدان فرار رسیده است.»

اوسین بولت، در سی سالگی با ۱۱ مدال طلای قهرمانی جهان و ۸ مدال طلای المپیک با رقابت‌های حرفه‌ای وداع کرد.