Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بیش از یکصد فعال مدنی و سیاسی خواهان رفع حصر شدند

بیش از یکصد فعال مدنی و سیاسی خواهان رفع حصر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش سایت زیتون بیش از یکصد فعال مدنی و سیاسی با انتشار بیانیه‌ای ضمن اظهار نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، خواهان رفع حصر آنان شده‌اند.

در این بیانیه در مورد وخامت حال مهدی کروبی آمده است که «علی‌رغم تشخیص یکی از پزشکان معالج و خواست صریح خانواده، با فشار نماینده وزارت اطلاعات آقای کروبی از بیمارستان مرخص و روند درمان وی نیمه تمام رها گردید. آقای مهدی کروبی بعد از مرخصی از بیمارستان، عصر روز جمعه ششم مرداد ماه دوباره با عارضه قلبی مواجه گردیدند.»

طی ده روز گذشته مهدی کروبی به خاطر حاد شدن وضع سلامتی‌اش دو بار به بیمارستان منتقل شد و فاطمه کروبی همسر او گفت «با تصمیمات سلیقه ای ماموران امنیتی، روز به روز شاهد از دست دادن سلامت ایشان هستیم.»

دختران زهرا رهنورد و میر حسین موسوی نیز هفته گذشته از نامساعد بودن حال پدر خود در تازه ترین ملاقاتشان گفتند و اینکه «خانم رهنورد در هفته های اخیر هنگام راه رفتن کنار آقای موسوی بوده تا بدلیل سرگیجه دچار حادثه نشود.»

همزمان با انتشار اخبار مربوط به وضعیت بیماری محصوران، خواست رفع حصر از آنها نیز شدت گرفت و بسیاری از مدافعان حقوق بشر و انجمن‌ها و تشکل‌های مدنی از رئیس جمهور و دیگر مسئولان خواستند تا به حصر شش و نیم ساله آنها پایان داده شود.

در بیانیه یکصد فعال مدنی و سیاسی آمده است: «رفع حصر، خواست ملی است. آقای روحانی باید رفع حصر را به عنوان یک خواست ملی به حساب آورد و برای تحقق آن اقدام کند و اقدامات و موانع موجود را با مردم در میان بگذارد.»

رفع حصر از رهبران معترضان به نتایج انتخابات ۸۸ از خواست‌های اصلی بسیاری از حامیان حسن روحانی در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرزندان موسوی و رهنورد: پیگیری سلامت پدر و مادرمان جدی نیست

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام