Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گشایش مجلس موسسان ونزوئلا و آغاز درگیری‌های جدید

گشایش مجلس موسسان ونزوئلا و آغاز درگیری‌های جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز جمعه ۴ اوت ۲۰۱۷ در حالی که مجلس موسسان ونزوئلا کار خود را آغاز کرد، درگیری‌های تازه‌ای بین مخالفان نیکلاس مادورو و نیروهای امنیتی رخ داد.

مخالفان رئیس جمهوری ونزوئلا که طی چند ماه گذشته در اعتراض به برگزاری انتخابات مجلس موسسان به اعتراضات بسیاری دست زدند، تشکیل این مجلس را که از قدرت تغییر قانون اساسی و انحلال مجلس برخوردار است، گام دیگری در جهت تثبیت دیکتاتوری مادورو می‌دانند.

در درگیری روز جمعه، در حالی که مخالفان در کاراکاس به سمت پارلمان در حرکت بودند، پلیس برای پراکندن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

انتخابات مجلس موسسان زیر نظارت شدید نیروهای امنیتی و در حالی که دولت با اعتراضات گسترده داخلی و خارجی محاصره شده بود برگزار شد. کمیسیون انتخابات ونزوئلا میزان مشارکت در انتخابات را بیش از ۸ میلیون نفر یعنی ۴۵.۱ درصد واجدان شرایط اعلام کرد، در حالی که ارزیابی مخالفان ۱۲ درصد بود.

مجلس موسسان دارای ۵۴۵ عضو است که از این پس رو در روی مجلس ملی قرار خواهد گرفت که اکثریت آن در دست مخالفان نیکلاس مادورو است.

دولت آمریکا رئیس جمهوری ونزوئلا را دیکتاتور نامیده و تحریم هایی را علیه او برقرار کرده است. واتیکان نیز تشکیل مجلس موسسان را محکوم کرده و خواهان انحلا آن شده است.

برگزاری انتخابات این مجلس در روز یکشنبه با تظاهرات و درگیری‌های خیابانی گسترده روبرو شد و در جریان خشونت‌ها دست‌کم ۱۰ تن کشته شدند.

با این حال نیکلاس مادورو اظهار امیدواری کرده که تشکیل مجلس موسسان به پایان یافتن درگیری ها و اصلاحاتی در حکومت بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید