خامنه ای: حج بهترین جا برای موضع‌گیری درباره حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است

خامنه ای: حج بهترین جا برای موضع‌گیری درباره حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه ای، رهبر ایران همزمان با آغاز اعزام زائران برای مراسم حج امسال گفت که حج مناسب ترین مکان برای نشان دادن موضعگیری حجاج در زمینه مسائلی چون فلسطین و مسجد القصی است.

وی در دیدار با دست‌ اندرکاران مراسم حج گفت: «حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی برای ابراز عقیده‌ امت اسلامی است. الان قضیه‌ مسجدالاقصی مطرح است؛ صهیونیست‌ها جری و گستاخ شده‌اند و به خود حق داده‌اند که به صاحبان مسجدالاقصی سخت بگیرند و مانع آنان شوند. امت اسلامی کجا بهتر از حج می‌تواند پیدا کند که درباره‌ی مسجدالاقصی اظهارنظر کند؟ اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه جایش کجاست؟ حج بهترین جاست.»

رهبر ایران همچنین با اشاره به حوادث حج در سال ۹۴ گفت: «جمهوری اسلامی تا رسیدن به نتیجه نهایی دلایل کشته شدن حجاج موضوع را دنبال خواهد کرد. داغی که در دل ایرانی‌ها بواسطه حوادث تلخ حج ۹۴ پیش آمد، فراموش نشدنی است، بنابراین امنیت و ایمنی حجاج بسیار مهم است و باید محفوظ بماند.»

اعزام اولین گروه از زائران ایرانی به عربستان برای شرکت در مراسم حج از دیروز آغاز شده است. علی خامنه ای درباره تصمیم به اعزام حجاج به عربستان همچنین تاکید کرد که مسئولان قوا تصمیم گرفتند، حج برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی اختصاصی؛ آیا توافق تهران و ریاض نشانه کاهش وابستگی عربستان به آمریکا است؟

عالی‌ترین دیدار دیپلماتیک پس از شش سال؛ وزرای خارجه ایران و عربستان دیدار کردند

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟