Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تغییرقانون اساسی ونزوئلا و واکنش شدید آمریکا

تغییرقانون اساسی ونزوئلا و واکنش شدید آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بدنبال پاسخ منفی میلیونها ونزوئلایی به تغییر قانون اساسی این کشور در همه پرسی غیر رسمی روز یکشنبه، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۱۸ ژوئیه نیکلاس مادورو را یک «رهبر بد» خواند که آرزوی دیکتاتور شدن را در سر می پروراند.

دولت ونزوئلا اعلام کرده است علیرغم مخالفت شدید معترضان عقب نخواهد نشست و طبق برنامه پیش بینی شده نشست مجمع ملی روز ۳۰ ژوئیه برای تصویب تغییر قانون اساسی برگزار خواهد شد.

آمریکا در نظر دارد درصورت برگزاری این نشست، تنبیه های اقتصادی شدید و فوری علیه ونزوئلا به اجرا درآورد. به گفته یکی از مقامات آمریکایی که نخواست نام او فاش شود، دولت آمریکا تحریم هایی علیه وزیر دفاع و مقام دوم حزب سوسیالیست ونزوئلا در ارتباط با نقض حقوق بشر پیش بینی کرده است.

آقای مادورو همواره آمریکا را حامی مخالفان خود دانسته و این کشور را متهم می کند که قصد دارد حکومت چپ گرای ونزوئلا را سرنگون کند و حامیان غرب را به قدرت برساند.

ونزوئلا پس از کانادا و عربستان سعودی سومین تامین کننده خارجی نفت آمریکا محسوب می شود.

قانون اساسی ونزوئلا در زمان هوگو چاوز رئیس جمهور پیشین این کشور بازنویسی شده بود.

طرح نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا برای تغییر قانون اساسی بر آتش خشم مخالفان وی افزوده است. اعتراض ها علیه آقای مادورو از اوایل ماه آوریل تا کنون بیش از ۹۰ کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است و صدها نفر نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

رئیس جمهوری ونزوئلا برگزاری همه پرسی غیر رسمی اخیر را که به دعوت معترضین برگزار شده بود، بی معنا و غیرقانونی خوانده است.
آ

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید