پیتر ساگان و مارک کاوندیش از رقابتهای تور دو فرانس حذف شدند

پیتر ساگان و مارک کاوندیش از رقابتهای تور دو فرانس حذف شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رقابتهای دوچرخه سواری تور دو فرانس، روز چهارشنبه در حالی ادامه یافت که دو تن از رکابزنان مشهور آن از دور مسابقات حذف شدند.

هیات داوران این مسابقات، پیتر ساگان دوچرخه سوار اسلواک را مقصر حادثه سقوط روز سه شنبه خواند و صلاحیت او را برای شرکت در ادامه رقابتها رد کرد.

پیتر ساگان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی در واکنش می گوید: «من روز گذشته هیچ اقدام تجاوز کارانه‌ای را انجام ندادم. وضعیت خوبی نیست اما چه کاری می توانم بکنم؟ تنها می توانم تصمیمی را که داوران گرفته اند بپذیرم اما قطعا با آنها موافق نیستم زیرا معتقدم کار اشتباهی انجام نداده ام.»

مارک کاوندیش دوچرخه سوار بریتانیایی نیز که به دلیل شکستگی کتف در پی این حادثه سقوط قادر به حضور در ادامه مسابقات نیست، می گوید: «پیتر ساگان شب گذشته به من تلفن زد. من تا ساعت ۱۱ شب در بیمارستان بودم و سپس پیام او را دریافت کردم. ما با هم صحبت کردیم. ما رابطه خوبی با هم داریم و با هم دوست و همکاریم و هر دو برای یکدیگر احترام زیادی قائلیم. فکر می کنم قصد شخصی در کار نبوده است. کمیسرها تنها به یک دلیل آنجا هستند اینکه تصمیم گیری کنند. حذف کردن یک قهرمان جهان از تور دو فرانس، شجاعت زیادی می خواهد.»

برخورد ساگان با دوچرخه کاوندیش در لحظات پایانی مسابقه روی داد. هیات داوران اعلام کرد که ساگان قوانین را نقض کرده است و بر این اساس او را از شرکت در ادامه این رقابتها محروم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاویریا فاتح مرحله نخست تور دوفرانس شد

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس