Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو مدال طلا برای ژاپن در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین

دو مدال طلا برای ژاپن در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برندگان پنج وزن نخست رقابت های جودوی جایزه بزرگ چین روز جمعه به روی سکو رفتند.

آگهی

برندگان پنج وزن نخست رقابت های جودوی جایزه بزرگ چین روز جمعه به روی سکو رفتند.

  • یعقوب شالیموف عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست این رقابت ها را به خود اختصاص داد و طلای وزن منهای ۶۶ کیلوگرم را بر گردن آویخت.

این جودوکار روس که طلای مسابقات گرند اسلم ابوظبی در سال ۲۰۱۶ و برنز گرند پری تفلیس در سال جاری را در کارنامه دارد در دور نخست یوک تینگ لی از هنگ کنگ را در کمتر از ۲۵ ثانیه با امتیاز ایپون شکست داد. شالیموف سپس با از پیش رو برداشتن حریفانی از ژاپن و مغولستان در فینال رو در روی گنورگی زانتارایا از اوکراین قرار گرفت که در سال جاری موفق شد مدال طلای رقابت های قهرمانی بزرگسالان اروپا را به کارنامه اش اضافه کند. جودوکار روس در فینال به رغم دریافت دو اخطار موفق شد با امتیاز وازاری از سد حریف خود بگذرد و بر سکوی نخست این وزن بایستد.

شالیموف احساسش را از کسب مدال اینگونه بیان کرد: «از این برد بسیار خوشحالم. مبارزه دشواری بود و باید تمام توانم را می گذاشتم. برای نخستین بار نبود که با زانتارایا مسابقه می دادم. در فینال سعی کردم از سمت چپ او را سرنگون کنم و این تکنیک به خوبی جواب داد.»

  • عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست نیز به سونگ سیم ریم از جمهوری دمکراتیک خلق کره تعلق گرفت که موفق شد مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را از آن خود کند.

ریم، نفر پنجم رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال جاری، در فینال این وزن اکاترینا گوئیتسا از کانادا را پیش رو داشت که مدال برنز مسابقات قهرمانی پان امریکن در کارنامه اش به چشم می خورد. جودوکار کره ای در فینال نیز موفق ظاهر شد و توانست با کسب امتیاز ایپون حریفش را از پیش رو بردارد و صاحب گردن آویز طلا شود.

  • بهترین فن روز نخست این مسابقات نیز در دیدار رده بندی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان رد و بدل شد. ویولا وایشتر جودوکار آلمانی با فن زیبای اوشیماتا و کسب امتیاز ایپون حریف هلندی خود را شکست داد و مدال برنز را بر گردن آویخت.

ویولا وایشتر پس از دیدار رده بندی به خبرنگار یورونیوز گفت: «این تکنیک شگرد من است. بسیار به آن علاقه دارم. فکر می کنم بدنم ازانعطاف بیشتری نسبت به دیگران برخوردار است و بسیار حس خوبی است اگر شما هم تایید می کنید.»

  • در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان مومو تامااوکی از ژاپن با غلبه بر سومیا دوریسورِن از مغولستان بر سکوی نخست قرار گرفت. تامااوکی در این دیدار با یک وازاری خود را پیش انداخت اما حریف مغولی این امتیاز را جبران کرد تا کار به امتیاز طلایی بکشد. در ادامه هر دو جودوکار اخطار دریافت کردند اما این ورزشکار مغولی بود که در نهایت با دریافت اخطار سوم نتیجه مسابقه را واگذار کرد.

  • مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان نیز به یوجیونگ کانگ، ورزشکار کره ای تعلق گرفت. کانگ در دیدار نهایی این وزن ایرینا دولگوا از روسیه را پیش رو داشت که در نهایت موفق شد با امتیاز وازاری از سد وی بگذرد و بر سکوی نخست بایستد.

  • اما در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان این تورو شیشیمی از ژاپن بود که موفق شد مدال طلا را از آن خود کند. شیشیمی که پیش از این مدال طلای گرند اسلم باکو را در سال جاری کسب کرده بود در فینال این وزن آمارتوشوین داشداوا حریف مغولی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت