بنیامین نتانیاهو نسبت به حضور نظامی ایران در سوریه هشدار داد

بنیامین نتانیاهو نسبت به حضور نظامی ایران در سوریه هشدار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه گفت که کشورش به دقت تلاش‌های ایران برای استقرار نظامی در سوریه و تجهیز حزب‌الله لبنان به سلاح‌های پیشرفته را زیر نظر دارد.

به گزارش جروزلم پست آقای نتانیاهو یک روز پس از حمله نیروهای ارتش اسرائیل به دو تانک سوریه در قنیطره گفت: «سیاست ما کاملا روشن است. هیچ خمپاره،‌ موشک و آتشی را از سوریه تحمل نمی‌کنیم. ما با قدرت به هر حمله‌ای به خاک و شهروندانمان پاسخ می‌دهیم.»

حمله اخیر اسرائیل به نیروهای نظامی سوریه در نزدیکی مرزهای مشترک دو کشور پس از آن صورت گرفت که تل‌آویو اعلام کرد دو خمپاره از خاک سوریه به اراضی اسرائیل شلیک شده است.

آقای نتانیاهو پیش از این هم تاکید کرده بود که اجازه استقرار پایگاه‌های نظامی دائمی ایران در سوریه را نخواهد داد.

اسرائیل در جریان ۶ سال جنگ داخلی سوریه بارها به نیروهای نظامی دولتی و کاروان‌ها و انبارهای مشکوک به ارسال سلاح برای حزب‌الله لبنان حمله کرده است. جهاد مغنیه، از فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۱۵ در قنیطره کشته شد. ایران و حزب الله اسرائیل را عامل بمباران هوایی این منطقه در زمان حضور عماد مغنیه و جمع دیگری از فرماندهان حزب‌الله می‌شناسند.

رسانه‌های نزدیک به دولت سوریه و سپاه پاسداران ایران اسرائیل را به حمایت از مخالفان و درمان شورشیان مصدوم در مراکز درمانی این کشور متهم می‌کنند. تل‌آویو این اتهامات را رد می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع یکی از بدترین درگیری‌های خشونت‌‌آمیز در کرانه باختری در پی پیدا شدن جسد یک نوجوان اسرائیلی

احتمال لغو معافیت سربازی یهودیان ارتدکس؛ معترضان در بیت‌المقدس با پلیس اسرائیل درگیر شدند

خبرهای کوتاه ایران و جهان؛ افزایش بهای نفت در پی تشدید تنش‌ها در خاورمیانه