جدال حقوقی مالک خانه محل تولد هیتلر با دولت اتریش

جدال حقوقی مالک خانه محل تولد هیتلر با دولت اتریش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مالک خانه‌ای که گفته می شود آدولف هیتلر در آن متولد شده است برای حفظ حق مالکیت خود بر آن با دولت اتریش زورآزمایی می‌کند.

دولت بارها نگرانی خود را از این که این خانه به محلی مقدس برای نئونازی‌ها تبدیل شود ابراز داشته و با تکیه بر این استدلال بر خرید اجباری آن اصرار می‌ورزد.

در مقابل مالک این خانه با نادرست خواندن استدلال مذکور، تملک دولت بر آن را سوءاستفاده از قانون توصیف کرده و می گوید برای تقدس‌زدایی از تصورات مرتبط با نازیسم راه‌های دیگری وجود دارد.

او در ماه ژانویه برای مقابله با اقدام دولت به دادگاه شکایت برد و خواستار لغو قانونی شد که به دولت اجازه تملک اجباری بر خانه‌اش را می‌دهد.

دادگاه قانون اساسی اتریش بزودی درباره سرنوشت این خانه به زودی تصمیم می‌گیرد. در همین حال وزارت کشور اتریش در نظر دارد ماه آینده بازسازی خانه هیتلر را به مناقصه بگذارد.

وزارت کشور اتریش از سال ۱۹۷۲ هر ساله این خانه را اجاره می‌کرد اما با بروز اختلاف با مالک آن امسال این خانه خالی مانده است.

به گفته وکیل صاحبخانه، موکلش به دلیل پایین بودن اجاره بهای پیشنهادی از اجاره دادن آن امتناع کرده است. او افزود: «اجاره بهای پیشنهادی نصف اجاره بهای مورد نظر مالک خانه بوده و مذاکره جدی بر سر آن شکل نگرفت و هر بار به دلیلی گفت‌و‌گو نیمه رها می‌شد.»

موضوع خانه هیتلر، در دهه های گذشته بارها موضوع داغ رسانه ها و فضای سیاسی اتریش بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز عملیات تغییر کاربری خانه زادگاه آدولف هیتلر به پاسگاه پلیس

سلام به سبک نازی‌ها از سوی شرکت‌کنندگان در جشن آبجوخوری آلمان جنجال‌آفرین شد

پایانی بر زیارتگاه نئونازی‌ها؛ دولت اتریش تغییر کاربری خانه محل تولد آدولف هیتلر را کلید زد