حیدر العبادی تخریب مسجد النوری را پایان کار داعش در موصل دانست

حیدر العبادی تخریب مسجد النوری را پایان کار داعش در موصل دانست
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ارتش عراق از منفجر کردن مسجد النوری موصل توسط داعش خبر می دهد.

این در حالیست که حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در واکنش به تخریب این مسجد آنرا نشانه پیروزی نهایی نیروهای نظامی کشورش در نبرد موصل عنوان کرد.

نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد ویران شدن مسجد النوری، محل اعلام خلافت ابو بکر بغدادی و مناره حدباء که از بناهای تاریخی این شهر محسوب می شد به منزله اعلان رسمی شکست این گروه تروریستی است.

انهدام این دو بنا چهارشنبه شب و در چهارمین روز حملات ارتش عراق به مواضع گروه داعش در شهر موصل صورت گرفت. این حملات با پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در آخرین مناطق تحت اشغال نیروهای داعش در این شهر ادامه دارد. اعضای این گروه تروریستی بسیاری از گذرگاه های منطقه تحت اشغال خود را مین گذاری کرده اند و همچنان به مقاومت ادامه می دهند.

داعش با انتشار بیانیه‌ای در سایت اعماق با تکذیب این خبر گفت که هواپیماهای ائتلاف این مسجد را بمباران کرده اند.

ارتش عراق پیشتر مدعی شده بود نیروهای داعش را در بخش قدیمی موصل بطور کامل به محاصره درآورده است. نیروهای عراقی تعداد نیروهای باقی مانده از داعش در منطقه را ۳۰۰ نفر اعلام کرده است.

داعش در تابستان سال ۲۰۱۴ شهر موصل را تصرف کرد. عملیات آزادسازی موصل ۹ ماه پیش با مشارکت ارتش عراق، نیروهای حشد شعبی و پلیس فدرال با پشتیبانی نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا آغاز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسجد و گلدسته ۸۵۰ ساله موصل نابود شد

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد