Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجه انتخابات بریتانیا چه اثری بر برگزیت دارد؟

نتیجه انتخابات بریتانیا چه اثری بر برگزیت دارد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در صورتی که هیچ یک از احزاب رقیب در انتخابات سراسری پارلمانی بریتانیا نتوانند اکثریت کرسی‌ها را کسب کنند شرایط برای ترک اتحادیه اروپا سخت تر می شود. با توجه به نتایج غیرقطعی اعلام شده به نظر می رسد که در بر همین پاشنه چرخیده و دوره مذاکرات با رهبران این نهاد بین المللی طولانی شود.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا ماه مارس با درخواست رسمی از اتحادیه اروپا روند ترک این اتحادیه را به جریان انداخت. بر این اساس مارس ۲۰۱۹ میلادی زمان ترک این اتحادیه در نظر گرفته شده است. در این فاصله دولت بریتانیا باید بتواند با مذاکره بر سر شرایط ترک این اتحادیه، بیشترین منافع اقتصادی را نصیب خود سازد.

در صورتی که به هر دلیل این مذاکرات به نتیجه نرسد تاخیری در زمان تعیین شده به وجود نخواهد آمد و عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا لغو است.

نخست وزیر بریتانیا در طول تبلیغات انتخاباتی بارها تاکید کرد که «دست نیافتن به توافق بهتر از توافقی بد است» این شعار به نظر می رسد با ناتوانی محافظه کاران در کسب اکثر کرسی‌ها کارآمد باشد. دست نیافتن به توافق با اتحادیه اروپا به معنی نداشتن امتیازی برای دسترسی به بازارهای این اتحادیه است.

پیش تر زمان آغاز مذاکرات روز ۱۹ ژوئن تعیین شده است. در صورتی که این کشور دولت مستقر نداشته باشد امکان تغییر زمان با به عبارتی به تعویق افتادن مذاکرات وجود دارد و این مذاکرات تا آغاز انتخاباتی تازه امکان برپایی نخواهد داشت.

بریتانیا می تواند درخواست زمان بیشتری برای دوره مذاکرات کند با این حال چنین درخواستی باید با موافقت ۲۷ عضو اتحادیه قرار بگیرد. این توافق نیز جز با امتیاز دادن متقابل به دست نخواهد آمد.

7. Madness to trigger Article 50 two-year period and then call a needless general election. A hung parliament always a possibility.

— David Allen Green (@davidallengreen) June 9, 2017

ترزا می که خواستار برپایی انتخابات زودهنگام روز پنجشنبه شده بود دلیل این رای گیری را «نیاز به حکمی قوی از سوی مردم برای انجام مذاکرات در بروکسل» عنوان کرده است. با این حال به نظر می رسد که از صندوق ها نتیجه ای عکس گرفته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت