آنچه در حملات تهران گذشت

آنچه در حملات تهران گذشت
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در پی دو حمله همزمان به آرامگاه آیت‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی ایران دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۴۲ تن زخمی شدند. داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت. همچنین مهاجمان ویدئوی کوتاهی از داخل مجلس منتشر کردند که در آن به زبان عربی با یکدیگر صحبت می کردند و فریاد می کشیدند.

یکی از شاهدان حمله به مجلس می گوید: «رفتم در بیمارستان بعد از ۵ دقیقه صدای تیراندازی را شنیدم و نیروهای امنیتی آمدند و خیابان را بستند و تا الان اینجا هستیم.»

یک شاهد دیگر می افزاید:‌ «ما اینجا ایستاده بودیم که مامورها گفتند ۵ نفر رفتند داخل یکی شلیک کرد و یکی را از اینجا دیدیم شلیک کردند و به قلبش خورد، همینجا افتاده روی زمین و بعد گذاشتند داخل ویلچیر و بردنش داخل بیمارستان. مردم می گوید چند نفر از داعشی ها بودند، هر کس یک حرفی می زند نمی دانیم بالاخره.»

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور در نخستین حمله که ساعت ۱۰ و سی دقیقه صبح روی داد دو مهاجم وارد آرامگاه آیت الله خمینی شدند که یکی از آنها به صورت انتحاری خود را منفجر کرد و نفر دوم پس از تیراندازی بی هدف به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پای درآمد. در این حمله یک کارگر فضای سبز کشته شد.

همزمان گروه دیگری متشکل از چهار نفر به ساختمان اداری مجلس حمله کردند. ابتدا یکی از مهاجمان خود را منفجر می کند و سه نفر دیگر وارد طبقات ساختمان می شوند و پس از تبادل آتش با نیروهای امنیتی همه مهاجمان کشته می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار کشته در جریان گروگان گیری در بنیاد مستضعفان ایلام

جان باختن یکی از مجروحان حمله به شاهچراغ شیراز؛ اتحادیه اروپا درباره حمله واکنش نشان داد

حکم اعدام دو متهم پرونده حمله به شاهچراغ شیراز در «ملاء عام» اجرا شد