واکنش شهردار لندن به انتقاد ترامپ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش شهردار لندن به انتقاد ترامپ

دفتر شهردار لندن در واکنش به توییت انتقاد آمیز دونالد ترامپ علیه صادق خان پس از حمله تروریستی شنبه شب در لندن گفت: «او بجای جواب دادن به توییت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، کارهای مهم تری دارد که انجام دهد.»

رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توییتر خود ضمن انتقاد از شهردار لندن نوشته بود: «دست کم ۷ نفر کشته و ۴۸ نفر زخمی شده اند، آن وقت شهردار لندن می گوید، جای نگرانی نیست».

همزمان سفیر ایالات متحده آمریکا در بریتانیا، با انتشار پیامی در توئیتر از مدیریت «قوی» صادق خان شهردار لندن دفاع کرد و به او تسلیت گفت.


دونالد ترامپ سال گذشته در جریان کارزار انتخاباتی خود از سیاست برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه در برابر حملات افراط گرایان انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری آمریکا پس از به دست گرفتن قدرت در ماه ژانویه سال جاری با امضای دستوری اجرایی ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به ایالات متحده را به مدت سه ماه ممنوع کرد. اجرای این دستور اجرایی با رای قاضی فدرال متوقف شد. با این حال رئیس جمهوری آمریکا وعده داده است که تعلیق اجرای نسخه بازنگری شده دستور اجرایی خود را در دیوان عالی ایالات متحده به چالش خواهد کشید.