حملات لندن به روایت یک شاهد عینی

حملات لندن به روایت یک شاهد عینی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در پی حمله تروریستی شنبه شب در لندن پایتخت بریتانیا که منجر به کشته شدن ۷ نفر شد، تیاگو شاهد عینی ماجرا می گوید:‌ «من بهمراه دیگر همکارانم در رستوران محل کارمان مشغول کار بودیم که صدای شلیک گلوله شنیدیم حدودا بین ساعت ۹ و ۱۰ شب. پلیس به ما گفت که داخل ساختمان بمانیم. بخاطر وجود یک کلوپ شبانه در کنار رستوران آنجا چند نیروی امنیتی حاضر بودند. آنها به ما گفتند که بهتر است به داخل کلوپ آنها برویم چون برای ما امن تر است. ما آنجا ماندیم تا اینکه آنها به ما گفتند می توانیم بیرون برویم.»

سه مهاجم این حملات با شلیک پلیس کشته شدند. تیاگو درباره واکنش مردم می گوید: «بویژه برای مشتریانمان وضعیت عجیب وغریب بود زیرا آن‌ها برای شام بیرون آمده بودند و هیچکس نمی دانست چه اتفاقی افتاده است. شرایط سختی بود و ما اطلاعاتی نداشتیم به مشتریانمان بدهیم فقط می گفتیم باید داخل ساختمان بمانیم همانطور که پلیس گفته بود. بعد از آن ناگهان به ما گفتند باید به داخل کلوپ برویم و ما در آنجا مستقر شدیم.»

پلیس بریتانیا تنها ۸ دقیقه بعد از آغاز این حملات توانست شرایط تحت کنترل در آورد. تیاگو در این باره می گوید:‌«خیلی سریع اتفاق افتاد. نیروهای پلیس خیلی خوب عمل کردند. می توانستیم پلیس را اطراف ببینیم. از جایی که من بودم در بیرون رستوران می توانستم افسران پلیس را با اسلحه هایشان ببینم. از ما بخوبی محافظت می شد اما مطمئن نبودم که این حفاظت کافی است یا نه اما می دانید که نمی توان هیچ وقت واقعا مطمئن بود.»

حملات شنبه شب لندن، سومین حمله تروریستی در کمتر از سه ماه گذشته در بریتانیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرستاری که در پرونده قتل ۷ نوزاد و تلاش برای کشتن ۶ نوزاد دیگر مجرم شناخته شد: من شیطانم

به آتش کشیدن مرد مسلمان در بیرمنگام؛ مظنون پیش از این به دلیل حمله مشابه بازداشت شده بود

پلیس بریتانیا: حمله اخیر به مرکز پذیرش پناهجویان حادثه‌ای تروریستی بود