وزیر کشور بریتانیا: شاید همه همدستان بمبگذار منچستر دستگیر نشده باشند

وزیر کشور بریتانیا: شاید همه همدستان بمبگذار منچستر دستگیر نشده باشند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اَمبر راد، وزیر کشور بریتانیا می گوید با وجود کاهش سطح تهدید حمله تروریستی در این کشور همچنان این احتمال وجود دارد که برخی از اعضای شبکه سلمان عبیدی، بمبگذار انتحاری منچستر دستگیر نشده باشند.

آگهی

پلیس بریتانیا روز گذشته از بازداشت بخش عمده ای از اعضای شبکه بمبگذاری منچستر خبر داده بود. به گفته اَمبر راد هم اکنون ۱۱ فرد مظنون به ارتباط با این حمله در بازداشت به سر می برند. این در حالی است که پلیس روز یکشنبه نیز از بازداشت یک فرد ۲۵ ساله به ظن ارتباط با حمله دوشنبه شب خبر داد.

به دنبال این بازداشت های اخیر و پیشرفت تحقیقات پلیس، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز شنبه از کاهش سطح تهدید حمله تروریستی در این کشور از «بحرانی» به «شدید» خبر داده بود.

در تحولی دیگر پلیس بریتانیا شنبه شب تصاویری از سلمان عبیدی را در شب حمله منچستر منتشر کرد. این تصاویر توسط دوربین های مدار بسته به ثبت رسیده است.


در حمله انتحاری سلمان عبیدی که دوشنبه شب گذشته در مقابل یکی از خروجی های محل برگزاری یک کنسرت رخ داد، دستکم ۲۲ نفر کشته شدند.

با گذشت کمتر از یک هفته از این حمله، روز یکشنبه هزاران نفر از شرکت کنندگان مسابقه دوی منچستر با رعایت یک دقیقه سکوت به قربانیان این حمله ادای احترام کردند. این مسابقه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش سطح هشدار امنیتی در بریتانیا از «بحرانی» به «شدید»

رویترز: قطری‌ها با بیش از ۶ میلیارد دلار منچستر یونایتد را می‌خرند

ضرب و شتم معترض هنگ‌کنگی در منچستر؛ دیپلمات‌های چینیِ متهم خاک بریتانیا را ترک کردند