احتمال ارتباط داماد ترامپ با مسکو قوت گرفت

احتمال ارتباط داماد ترامپ با مسکو قوت گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گفته خبرگزاری رویترز جارد کوشنر، داماد و مشاور نزدیک دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور و بعد از آن دست کم سه تماس افشا نشده با سفر روسیه در واشنگتن داشته است. خبرگزاری رویترز به نقل از هفت مقام کنونی و سابق آمریکایی این گزارش را منتشر کرده است.

از این بین، دو تماس بین ماه‌های آوریل و نوامبر سال گذشته میلادی برقرار شده اند. وکیل آقای کوشنر در پاسخ به این ادعا گفت که موکلش در جریان مبارزات انتخاباتی «هزاران تماس» داشته و چنین تماس‌هایی را به یاد نمی آورد.

یک مقام پلیس فدرال آمریکا، اف بی ای نیز گفت که اطلاعات منتشر شده توسط رویترز نشان می دهد که چرا توجه اف بی آی به آقای کوشنر جلب شده، وی افزود تماس‌های داماد آقای ترامپ با سفیر روسیه در آمریکا گسترده‌تر از آن بوده که کاخ سفید اذعان کرده است.

همزمان روزنامه واشنگتن پست نیز ادعا کرد که در دوران انتقال ریاست جمهوری به آقای ترامپ، داماد او در گفتگو با سفیر روسیه خواستار برقراری خط ارتباطی محرمانه بین واشنگتن و مسکو شده بود. به ادعای واشنگتن پست این درخواست در ابتدای ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ و هنگام دیدار دیدار با سفیر روسیه در برج ترامپ مطرح شده، گفته می شود مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی آقای ترامپ نیز در این ملاقات حضور داشته است. آقای فلین ماه فوریه گذشته پس از آن که معلوم شد در مورد تماس‌هایش با روس‌ها دروغ گفته، مجبور به استعفا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اف بی آی از داماد ترامپ بازجویی می‌کند

رقیبی برای ترامپ و بایدن؛ میلیاردرهای آمریکایی روی نیکی هیلی شرط بندی کردند

واشنگتن: مسکو پیشنهاد قابل توجه آزادی دو آمریکایی را که در روسیه زندانی هستند رد کرد